OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu i rozpoczęcie nowego roku kościelnego. Kończy się dziś Rok Miłosierdzia i zamykane są święte drzwi w Watykanie i w kościołach na całym świecie. Z daru przejścia przez drzwi święte, w samej tylko bazylice świętego Piotra w Rzymie skorzystało w ciągu tego roku 21 mln pielgrzymów! Po każdej mszy świetej odmawiamy dziś akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Od przyszłej niedzieli odprawiamy jak zawsze w adwent mszę o 7 rano, która ma charakter mszy roratniej.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Łowiczu.

3. Tradycyjnie do naszych domów zawita już od tego tygodnia pan organista z poświęconym opłatkiem. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie pana Karola, który jest dla nas takim pierwszym zwiastunem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ofiary jakie Mu złożymy za opłatek są wynagrodzeniem jego pracy we wszystkie niedziele w ciągu roku. W tym tygodniu pan organista odwiedzi:

poniedziałek – Boguszyce Małe

wtorek – Boguszyce Glisna