OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

1. Adwent, który dziś rozpoczynamy to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Przypominamy sobie, że Bóg stał się człowiekiem i żył wśród nas, ale również uświadamiamy, że kiedyś nastąpi powtórne przyjście Chrystusa jako naszego Sędziego. Adwent nie jest czasem, w którym obowiązuje nas zakaz uczestnictwa w zabawach, ale na pewno warto nieco sie wyciszyć i przygotować sie do Bożego Narodzenia poprzez sakrament pokuty i poprawę swojego życia. Dzień adwentowego skupienia połączony ze spowiedzią w naszej parafii, w środę po trzeciej niedzieli adwentu. W zakrystii są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny. Małe po 5 zł, większe po 15.

2. W środę 30 listopada święto świętego Andrzeja apostoła i imieniny naszego biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach. Uroczysta Msza święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w katedrze łowickiej w środę o godz. 18.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30.

4. W tym tygodniu pan organista odwiedzi z opłatkiem następujące miejscowości:

poniedziałek – Zarzecze

wtorek – Nowe Byliny

środa – Boguszyce Duże

czwartek – Małgorzatów

piątek – Kaliszki

5. W przyszłą niedzielę puszka przed kościołem przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wchodzie.