OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

1. W piątek do kościoła powrócił obraz Matki Bożej, który zakończył odwiedziny rodzin w Soszycach. Po Mszy o 12.00 zostanie zabrany przez rodzinę z Boguszyc Parceli. Po Parceli obraz przejmą mieszkańcy Boguszyc Glisna.

2. Są wreszcie w zakrystii ulotki ze szczegółowym programem naszej parafialnej pielgrzymki do Rzymu. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam po Mszy albo w tygodniu do zakrystii. Przypomnę, że koszt wyjazdu to 990 zł i 170 euro. Termin 20 – 26 sierpnia 2017 r.

3. W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny.

4. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam by wieczerzę rozpocząć od przeczytania ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, zaśpiewania kolędy i chwili wspólnej modlitwy. Niech nie będzie wokół nas w tym dniu ludzi samotnych. Może trzeba zaprosić sąsiada jeśli mieszka sam i nie ma nikogo z rodziny. W tym dniu zwyczajowo pościmy, choc nie jest to post ścisły. O północy tradycyjnie Pasterka. Zapraszam na nią wszystkich parafian i gości, którzy będą spędzać u Was święta. A za tydzień w niedzielę Boże Narodzenie. Msze święte o 9.00 i 12.00.

5. Można w zakrystii zgłaszać osoby starsze i chore do świątecznej spowiedzi i Komunii świętej w domu.