OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Jak zawsze pierwszym dniem postu jest środa popielcowa. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o 12 i 17. W popielec jest post ścisły, a więc nie spożywamy pokarmów mięsnych, jak też ograniczamy swoje posiłki co do ilości, spożywając tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe skromniejsze niż zwykle. W Wielki Post nie bierzemy udziału w zabawach, zwłaszcza tanecznych i podejmujemy postanowienia pomagające nam w nawróceniu. Może więc warto rzucić papierosy albo nie sięgać po alkohol. Młodsi mogliby pewnie mniej czasu poświęcać na komputer, telewizję czy tablet. Każdy niech wybierze coś dla siebie.

2. W Wielkim Poście jak zawsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 12.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 50-ty Tydzień Modlitw O Trzeźwość Narodu. Może w ramach rozpoczynającego się Wielkiego Postu warto podjąć na te 40 dni zobowiązanie abstynencji.

4. Trwa okres rozliczania podatków od osób fizycznych za 2016 rok. Od kilku lat możemy 1% naszego podatku, który i tak oddajemy państwu, przeznaczać na organizacje pożytku publicznego. Jedną z nich jest Caritas. Jeśli ktoś chciałby w tym roku 1% podatku przekazać właśnie na Caritas to na parapetach okiennych przy wyjściu z kościoła leżą ulotki z numerem KRS, które można zabrać ze sobą.

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie zaprasza dziś na charytatywny bal karnawałowy dla dzieci. Środki zebrane na balu przeznaczone będą na pomoc Konradowi, który od 13 lat choruje na śmiertelną chorobę krwi. Jest już po przeszczepie wątroby ale nadal potrzebuje kosztownego leczenia. Przez udział w balu można zatem pomóc Konradowi. Początek balu dziś o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Głuchowie.

5. Ksiądz biskup kieruje do nas zaproszenie na dni otwarte seminarium duchownego w Łowiczu. Szczegóły na plakacie.