OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Dziś po Mszy świętej o 12 nabożeństwo Gorzkich Żali a w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. Niech te wielkopostne modlitwy, dzięki którym możemy zyskać odpust zupełny, będą przez nas wykorzystane jako środki nawrócenia u umocnienia wiary.

2. Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środę po 5-tej Niedzieli Wielkiego Postu czyli 3, 4 i 5 kwietnia. W tym roku poprowadzi je ksiądz Konrad Zawiślak proboszcz parafii Bąków koło Łowicza.

3. Jak co roku możemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę by panie lub dziewczęta z poszczególnych wiosek przeprowadziły tę zbiórkę i z góry składam serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4. W najbliższą środę obchodzimy jak co roku Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom i Dziewczętom składamy najlepsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej – najpiękniejszej ze wszystkich kobiet.

5. W przyszłą niedzielę puszka na pomoc misjonarzom pracującym w najbiedniejszych krajach świata.

6. Zapowiedź przedślubna: Kacper Paweł Stachura, kawaler z parafii Żurawica i Natalia Śliwka, panna z parafii tutejszej