logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca i jak co miesiąc spotkanie dla dzieci komunijnych na Mszy o 9.00.

2. Uroczystość świętego Józefa liturgicznie będzie obchodzona jutro, ponieważ Niedziele Wielkiego Postu “nie dopuszczają” innych obchodów. Ale życzenia wszystkim Józefom tak mężczyznom i kobietom składamy tradycyjnie już dziś.

3. Bardzo dziękuję za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zebrane w Boguszycach Parceli, Dziurdziołach, Soszycach, Zielonem i Małgorzatowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym.

4. W najbliższą sobotę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzić będziemy 25-lecie powstania naszej diecezji. Główna Msza święta w łowickiej katedrze o 18.00. A w naszej parafii będziemy w tym, dniu gościć diecezjalną pielgrzymkę skautów. Część z nich przyjdzie na pieszo z Głuchowa, część przypłynie Rawką w kajakach, część przyjdzie ze Starych Bylin i z Rawy. Spodziewamy się grupy kilkuset osób. Główna Msza święta z ich udziałem o godzinie 12.00. Zapraszam wszystkich chętnych.

5. W przyszłą niedzielę Msze święte będzie odprawiał w zastępstwie ksiądz wikariusz z parafii w Żyrardowie, ponieważ ja będe głosił w Żyrardowie rekolekcje wielkopostne. A prawdopodobnie już w tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe w kancelarii, w związku z tym bardzo proszę, by kancelaryjne sprawy załatwiać w zakrystii codziennie przed albo po mszy świętej. Oczywiście w nagłej sprawie zawsze można przyjść na plebanię, ale przez kilka tygodni czynne będzie jedynie wejście od strony kuchni.

6. Siostry Niepokalanki z Szymanowa, prowadzące żeńskie liceum i gimnazjum, zapraszają na dzień otwarty 8 kwietnia 2017 r. od godz. 10.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach wyłożonych na parapetach w przedsionkach naszego kościoła.

6. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Kiełkiewicz, kawaler z p. NP NMP w Rawie i Magdalena Przybyłkowicz, panna z p. tut.

       Michał Wach, kawaler z parafii Maków i Renata Włodarska, panna z parafii tutejszej

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template