logotype

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu  - 2. 04. 2017 r.

1. Od dzisiejszej piątej niedzieli postu Kościół wchodzi w okres rozważania męki Pana Jezusa i bezpośredniego przygotowania do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Dlatego krzyże w kościołach sa przysłonięte fioletowym suknem. W tym tygodniu w piątek o 16.30 ostatnia droga krzyżowa.

2. Od jutra w naszej parafii przeżywać będziemy rekolekcje. Nauki wygłosi do nas ks. Konrad Zawiślak proboszcz parafii Bąków koło Łowicza. Porządek trzech dni rekolekcji będzie następujący:

godz. 9.00 Msza z nauką dla dzieci i młodzieży z gimnazjum

godz. 12.00 Msza z nauką ogólną

godz. 17.00 Msza z nauka ogólną

-w środę dzień spowiedzi

-również w środę podczas Mszy o 12.00 sakrament chorych

-można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii świętej w domach

3. W ostatnim tygodniu ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy Boguszyc Małych. Serdeczne Bóg zapłać osobom które zbierają pieniądze i wszystkim ofiarodawcom.

4. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca, który wypada w tym tygodniu, od godz. 16.00.

4. Młodzież ze scholi podobnie jak przed rokiem przygotuje palmy na Niedzielę Palmową. Będzie je można nabyć przed kościołem przed Drogą Krzyżową w piątek, a jeśli zostaną to również w przyszłą niedzielę.

5. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Podczas obu Mszy poświęcenie przyniesionych przez nas palem. Tradycyjnie ksiądz biskup zaprasza tego dnia do Łowicza młodzież na godzinę 10 przed łowicką katedrę. Dzieci przynoszą w tym dniu do kościoła rozdawane w szkole skarbonki miłosierdzia ze swoją ofiarą wielkopostną.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Jan Kwaśniak, kawaler z parafii tutejszej i Anna Gajdowska, panna z parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template