logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Zesłanie Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś kościół w Polsce obchodzi Dzień dziękczynienia, pod hasłem “Dziękujemy za chleb”. Ofiarami do puszek przed kościołem można wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Jutro w drugim dniu Zielonych Świątek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o 9.00 i 17.00.

3. W minioną środę posadziliśmy na naszym cmentarzu blisko 30 świerków różnych gatunków. Przy sadzeniu drzewek pomogli panowie: Ryszard Nowak, Zbigniew Noga, Jan Łysakowski, a ponadto samochodu użyczył pan Marcin Skóra. Serdeczne Bóg zapłać za wykonaną dla dobra naszej parafii pracę.

4. Starosta Rawski i Burmistrz Białej Rawskiej zapraszają na powiatowy Dzień Dziecka, który odbędzie się dziś w godzinach 15.00 – 18.00 w Białej Rawskiej przy szkole.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 sakrament Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00. Próba generalna dzieci w kościele w środę o godz. 18.00. Sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni w środę od godz. 9.00. Zapraszam rodziców do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła na tę uroczystość.

6. Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Rawie Maz. zwraca się do nas z prośbą o wsparcie w konkursie na środki finansowe, mogące pomóc w wyposażeniu sal w poradni. Wsparcia udzielamy przez głosowanie w internecie. Szczegóły na plakacie.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 11 czerwca w Rawie Maz. kolejny już raz organizowany jest Marsz Dla Życia i Rodziny. Początek marszu o 12.30 przy kościele ojców Pasjonistów, zakończenie przy liceum, gdzie odbędzie się piknik rodzinny i turniej sportowy o puchar ojca przeora. Szczegóły na plakacie. A już od środy rozpoczyna się w Rawie Tydzień Rodziny. Szczegóły również na plakacie.

8. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Machnicki, kawaler z par. Sierzchowy i Katarzyna Skoneczna, panna z parafii tutejszej

 

 Przypomnę, że w najbliższym czasie odbędą się:

18.06 - Spotkanie organizacyjne uczestników wyjazdu do Rzymu (po Mszy o 9.00) – można już uzupełniać wpłaty w PLN

19.06 - Wyjazd dzieci Komunijnych do Lichenia

25.06 - Wyjazd młodzieży na dwudniowy rajd rowerowy do Studzianny (zapisy w zakrystii)

 6.07 - Wycieczka dla ministrantów i scholi

7. W przyszłą niedzielę wypominki wyjątkowo przed mszą o 9.00. A na mszy o 9.00 w niedzielę za tydzień obraz Matki Bożej podejmie pierwsza rodzina z Zawad. Serdecznie zapraszam.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template