logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy o 9.00 przejdziemy z procesją wokół naszego kościoła.

2. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta w naszym kościele o 8.15, a następnie przejdziemy do szkoły aby usłyszeć ten pierwszy dzwonek. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi, aby zacząć nowy rok szkolny w Bożej obecności i w stanie łaski.

3. W najbliższy piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Na każdej Mszy poświęcimy ziarno do siewu.

4. W najbliższą sobotę 9 września o godz. 9.00 w Łowiczu odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Zachęcam szczególnie tych, którzy byli zaangażowani w Światowe Dni Młodzieży, aby udali się do Łowicza. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy księdza biskupa Wojciecha. Około 6.40 delegacja sołtysów oraz mieszkańcy Soszyc przywitają ks. biskupa w Soszycach. Na spotkaniu organizacyjnym miesiąc temu padła propozycja by udekorować drogę z Soszyc do kościoła, tak jak to miało miejsce przy obrazie Matki Bożej. Następnie około 6.50 nastąpi powitanie przed kościołem i przekazanie ks. biskupowi kluczy i stuły i msza święta o 7.00.

Msza o 9.00 będzie naszą Mszą dożynkową. Rozpoczniemy przed kościołem, gdzie swoją obecnością uświetni nasze uroczystości zespół Wspomnienie, a ks. biskup przywita delegacje z wieńcami. Na tej mszy poświęcimy również tornistry i przybory szkolne wszystkim pierwszakom, a więc zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. A po Mszy skosztujemy przy stołach przygotowanych przy kościele tegorocznych wypieków. Dlatego zachęcam panie gospodynie do upieczenia jakiegoś ciasta, a pszczelarzy proszę o poczęstowanie tegorocznym miodem i przyniesienie tych produktów przed mszą o 9.00 na przygotowane wcześniej stoły.

Z kolei po Mszy o 12.00 wszyscy udamy się na nasz parafialny cmentarz, aby tam pomodlić się za zmarłych. Pierwszy dzień wizytacji zakończy się obiadem na plebanii w obecności wszystkich księży z dekanatu.

Po raz drugi ksiądz biskup przybędzie do nasz w środę 20 września i wtedy odwiedzi naszą szkołę a po południu odprawi Mszę dla chorych z sakramentem namaszczenia. 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template