logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017 r.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania. Jak co roku polecamy w tym czasie w modlitwach za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki nasze dzieci i młodzież oraz wszystkich, którzy pracują jako nauczyciele i wychowawcy.

1. Trwa wizytacja biskupia w naszej parafii. W środę 20 września ksiądz biskup Wojciech odwiedzi naszą szkołę, a o godzinie 17.00 odprawi mszę z udziałem starszych i chorych z sakramentem namaszczenia. Bardzo proszę o pomoc osobom starszym w dotarciu do kościoła. Podczas tej Mszy poświęcimy nową chorągiew z Janem Pawłem II i z ks. Jerzym Popiełuszko. Już dziś dziękuję za dotychczasowy przebieg wizytacji. Mieszkańcom Soszyc, wszystkim sołtysom i tym wszystkim, którzy rano powitali biskupa na granicy naszej parafii. Dziękuję za udekorowanie trasy przejazdu z Soszyc do kościoła. Dziękuję motocyklistom. Dziękuję za śliczną dekorację przy kościele. Dziewczynkom że wstały tak rano by wprowadzić biskupa do kościoła. Scholi i Ministrantom. Pani Asi Piekarek za przygotowanie dzieci i młodzieży. Dziękuję zespołowi Wspomnienie, dziękuję mieszkańcom Zawad oraz Boguszyc za piękne wieńce dożynkowe. Dziękuję, wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek przed kościołem oraz tym którzy przedstawili księdzu biskupowi sprawozdania o naszych parafialnych grupach. Przybądźmy jak najliczniej również w środę na zakończenie wizytacji, aby ks. Biskup zabrał ze sobą z Boguszyc jak najlepsze wrażenie, takie co najmniej, jakie pozostawiliśmy Mu po pierwszym dniu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 pierwsze spotkanie dzieci z klasy trzeciej przygotowujące do sakramentu pierwszej Komunii świętej. A za tydzień po Mszy o 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Jest to młodzież z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Jeśli jest w parafii starsza młodzież jeszcze nie bierzmowana, to również może się dołączyć. Bierzmowanie w naszej parafii pod koniec roku szkolnego.

3. W imieniu pana starosty zapraszam na rodzinną imprezę integracyjną „Wszystkie dzieci nasze są”, która odbędzie się dziś w Rawie, przy liceum, od godziny 15.00.

4. W tym tygodniu do kościoła powróci obraz Matki Bożej po odwiedzinach u mieszkańców Zielonego i Małgorzatowa. Za tydzień na Mszy o 12.00 podziękujemy Maryi za tę część odwiedzin, a obraz podejmie pierwsza rodzina z Nowych Bylin. Po Nowych Bylinach obraz pozostanie w Dziurdziołach.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Ornafa, kawaler z parafii tutejszej i Marlena Katarzyna Ładyńska, panna z parafii N.P.NMP w Rawie
Mariusz Hubert Skóra, kawaler z parafii Tutejszej i Angelika Katarzyna Pońska, panna z parafii Kochanów

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template