logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła – 8.10.2017r.  - Dzień Papieski

1. Obchodzimy dziś kolejny Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Korzystajmy z wielu programów w mediach poświęconych świętemu Janowi Pawłowi II aby ciągle odkrywać postać tego wielkiego Polaka i utrwalać sobie jego nauczanie. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży.

2. Bardzo się cieszę, że dzieci podobnie jak przed rokiem licznie przychodzą na różaniec do kościoła. Codziennie rozdajemy dzieciom ponad 50 naklejek, a w piątek dzieci było na różańcu ponad 70! Chciałbym abyśmy na koniec miesiąca nagrodzili dzieci za ich gorliwość. Zwracam się z prośbą zwłaszcza do tych, którzy nie mogą przychodzić w tygodniu na różaniec z powodu pracy, stanu zdrowia lub podeszłego wieku, aby ufundowali jakieś drobne niespodzianki dla dzieci (książeczkę, płytę, słodycze, przybory szkolne). Tą codzienną modlitwą w kościele dzieci jak i dorośli obejmują przecież całą nasza parafię.

3. W niedzielę za tydzień na mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św, a po Mszy o 9.00 rozpoczynamy przygotowanie dla narzeczonych czyli kurs przedmałżeński. Również za tydzień we wszystkich kościołach w Polsce będzie liczenie wiernych, przybądźmy zatem licznie aby nie wypaść gorzej niż przed rokiem :-)

4. Można już zgłaszać imiona swoich zmarłych na wypominki roczne. Zachęcam by napisać wypominki na kartce, co usprawni przyjmowanie. W zakrystii można nabywać znicze Caritas na groby naszych zmarłych w cenie 3 zł.

5. W najbliższy piątek 13.10 obchodzimy w diecezji Uroczystość bł o. Honorata Koźmińskiego – patrona diecezji, w związku z tym na terenie naszej diecezji nie ma piątkowego postu.

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template