OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 3.12.2017r.

1. Mszą roratnią o 7.00 rozpoczęliśmy tegoroczny Adwent. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Przypominamy sobie, że Bóg stał się człowiekiem i żył wśród nas, ale również uświadamiamy, że kiedyś nastąpi powtórne przyjście Chrystusa jako naszego Sędziego. Adwent nie jest czasem, w którym obowiązuje nas zakaz uczestnictwa w zabawach, ale na pewno warto nieco sie wyciszyć i przygotować się do Bożego Narodzenia poprzez sakrament pokuty i poprawę swojego życia. Dzień adwentowego skupienia połączony ze spowiedzią w naszej parafii, w środę po trzeciej niedzieli adwentu, w tym roku będzie to 20 grudnia. W zakrystii są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny. Małe po 5 zł, większe po 15. A jeśli ktoś chciałby pomóc biednym poprzez objętych opieką Caritas, to może wychodząc z kościoła zabrać “torbę miłosierdzia” (torby wiszą w przedsionkach na ścianie) i przekazać produkty żywnościowe lub chemię do użytku domowego. Torby te można przynosić do zakrystii lub do kancelarii. Dziękuję za pomoc w dekoracji adwentowej: pani Joli z córkami, pani Ani, pani Asi i pani Ani :)

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych w naszej parafii. W tym tygodniu pan organista odwiedzi:

poniedziałek – Boguszyce Małe

wtorek – Byliny Stare