logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23 tydzień zwykły, 5 września 2021

1. W tym tygodniu we środę 8 września przypada święto Narodzenia NMPanny, zwane Matki Boskiej Siewnej, msza św. o 17.00 za Parafian o 18.00 mam zaproszenie na odpust w Głuchowie. W związku z tym nie ma kancelarii po wieczornej mszy św., w razie ważnej sprawy proszę przyjść w ciągu dnia.

2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do kontynuowania tradycji pierwszych piątków miesiąca od września do czerwca. To okazja do przedłużenia przez cały rok radości z I komunii świętej. Dzieci otrzymają książeczki, które zawierają 9 I piątków i każdy miesiąc ma wizerunek innego świętego, na mszach świętych w ramach homilii omówimy życiorys każdego świętego. Książeczki to taka forma zabawy i zachęty, aby „zbierały wszystkie I piątki miesiąca”.  Przypominamy też, że istotą I piątków jest nie tylko spowiedź, ale przede wszystkim przyjęcie komunii świętej na mszy świętej. Kto nie odebrał jeszcze książeczki są w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę 12 września na mszy św. o 9.00 poświęcimy przybory szkolne, zapraszamy zwłaszcza pierwszoklasistów i młodsze klasy z plecakami.

4. W przyszłą niedzielę 12 września w Warszawie w Świątyni Opatrzności odbędzie się beatyfikacja Kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Aby uczestniczyć osobiście trzeba było zapewnić sobie wcześniej miejscówki, ale dla wszystkich będzie transmisja w telewizji o 12.00 z tej uroczystości.

5. Od wtorku 7 września będą dostępne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 5 zł, w zakrystii i w kancelarii.

6. 19 września od godziny 13.00 na terenie CAK-u odbędzie się turniej Kół Gospodyń Wiejskich Krainy Rawki. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, wiele atrakcji, występy na scenie, degustacje, program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Dzień wcześniej 18 września w sobotę od 13.00 możliwość szczepień anty-Covidowych.

 

 

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template