logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019r.

1. Wa wtorek 4 czerwca o godz. 17.00 przeżywać będziemy w naszej parafii sakrament bierzmowania. Przypominam młodzieży, że we wtorek i w środę w tym tygodniu, spotykamy się w kancelarii na rozmowie duszpasterskiej podsumowującej nasze całoroczne przygotowanie. Proszę dobrze opanować zadany do nauczenia materiał.

2. W niedzielę 2 czerwca o godz. 9.00 w naszej parafii rocznica I Komunii Św. Dlatego w przyszłą niedzielę po mszy o 9.00 krótkie spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych. O próbach w kościele poinformuje dzieci pani katechetka.

3. Powoli zaczyna się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Jako pierwsza w Polsce tradycyjnie wyruszy pielgrzymka z Łowicza na Zielone Świątki. Już po raz 364 w dniach 3 – 8 czerwca pielgrzymi przejdą znanym sobie szlakiem przez Lipce Reymontowskie, Słupię, Jeżów, Budziszewice, Polichno, Piotrków, Gidle, aż do Częstochowy. Zapisy w Łowiczu w dniu wyjścia lub na trasie.

4. Już w najbliższą sobotę 25 maja u Ojców Pasjonistów w Rawie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka kobiet współorganizowana przez Gościa Niedzielnego. Szczegóły na plakacie.

5. Jak widać na chórze nie widać już części organów. Zostały przewiezione do pracowni organmistrzowskiej firmy KAMERTON pod Opolem. Wrócą do nas mniej więcej za półtora miesiąca. A w tym tygodniu do renowacji zabrany zostanie boczny ołtarz z nawy południowej. Ołtarza nie będzie z kolei przez kilka miesięcy. 

W środę 22 maja przypada 15 rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Pasterza naszej diecezji. Polecajmy dalsze lata posługi księdza Biskupa Andrzeja  Panu Bogu i Matce Najświętszej. 

 

|  2019  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template