logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela  Palmowa  – 5 kwietnia 2020r. 

1. Trwa okres walki z koronawirusem. W związku z ograniczeniami w organizacji wszelkich zgromadzeń, w tym zgromadzeń liturgicznych w naszych kościołach, proszę abyśmy również my dostosowali się do obecnej sytuacji. Do wielkiej Soboty włącznie obowiązuje nas zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. W związku z tym proszę aby na Msze święte aż do odwołania uczęszczali do kościoła w pierwszej kolejności członkowie rodziny, która zamawiała intencje mszalną. Przebieg Mszy będzie nagłośniony również na zewnątrz. Do spowiedzi można przystąpić w konfesjonale każdego dnia przed Mszą świętą. Proszę również śledzić komunikaty w mediach odnośnie liczby uczestników nabożeństw w czasie Wielkanocy. Na chwilę obecną na Wielkanoc dopuszczono w kościołach 50 osób podczas każdej Mszy św. Dziś przez całe popołudnie Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od 14.30 do 20.00 i będzie można pomodlić się w kościele.

2. Wielki Post kończy się tradycyjnie obchodami Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa w naszym kościele o godz. 17.00.  

W Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia eucharystii i kapłaństwa podczas ostatniej wieczerzy i przenosimy Najświętszy Sakrament do ciemnicy.

W Piątek w dniu śmierci Pana Jezusa jest post ścisły. Najświętszy Sakrament przenosimy do Grobu Pańskiego.

W Sobotę poświęcenie pokarmów. W tym roku wyjątkowo nie będzie poświęcenia pokarmów w domach, a jedynie przy kościele. Od godz. 9.00 do 13.00 będzie można przynieść koszyczek ze święconką i na przygotowanym stole przed kościołem co kilka minut będzie poświęcenie, tak aby uniknąć zgromadzenia powyżej 5 osób. Na poświęcenie przyjeżdża jedna osoba z domu, aby uniknąć wiekszych zgromadzeń. Można wziąć koszyczek także od sąsiada, który nie ma czym przyjechac do kościoła. Przed kościołem będzie tradycyjnie do zabrania woda święcona (do własnych naczyń). Na wieczorne nabożeństwo Wigilii Paschalnej o 17.00  można przynieść swoją świecę do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, jak zawsze zabezpieczoną przed rozlaniem wosku.

3. Rezurekcja wraz z procesją wokół kościoła w Niedzielę Wielkanocną o 6.00 rano bez względu na ilość wiernych.  Pozostałe Msze w Wielkanoc o godz. 10.00 i 12.00. W Wielkanocny Poniedziałek o 9.00 i 12.00.

4. Dziekuję za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ostatnim tygodniu wpłyneły ofiary z Soszyc, Boguszyc Dużych i Nowych Bylin.  Dziękuję również za wpłaty na nasze parafialne konto. W czasie gdy nie możemy chodzić do kościoła to bardzo ważny znak, że o Nim pamiętamy i nie przestajemy się troszczyć o jego utrzymanie. Przypomnę, że wpłaty na konto parafii przeznaczone na cele kultu religijnego możemy odliczyć sobie od podatku w rozliczeniu PIT. 

5. To już pewne, że nasz kwietniowy wyjazd do Lwowa z powodu koronawirusa nie będzie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie. Wszystkich, którzy się zapisali, bardzo proszę o odrobinę cierpliwości, bo jak tylko ustanie zagrożenie związane z tą chorobą, znajdziemy nowy, dogodny termin. Będzie to prawdopodobnie końcówka sierpnia lub wrzesień tego roku. Bądźmy dobrej myśli, a na pewno zaśpiewamy w autokarze jak w tej ułańskiej piosence: „A z Wilna już droga jest gotowa, prowadzi prościutko aż do Lwowa...” :)

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template