logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r. - Dzień Papieski

1. Obchodzimy dziś kolejny Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Korzystajmy z wielu programów w mediach poświęconych świętemu Janowi Pawłowi II aby ciągle odkrywać postać tego wielkiego Polaka i utrwalać sobie jego nauczanie. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży.

2. 14 października to  w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji przyjmijcie drodzy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły najlepsze życzenia. Niech Pan Bóg daje Wam wiele cierpliwości oraz dużo mądrości. A nagrodą za Waszą pracę i trud niech będą jak najlepsze wyniki edukacyjne naszych dzieci i naszej młodzieży.  

3. W tym tygodniu W czwartek obchodzimy liturgiczne święto świętego Łukasza ewangelisty.

4. W zakrystii są już znicze Caritas na groby naszych zmarłych. Nie chodzi o to by od razu kilkanaście tych zniczy zapalić na jednym grobie, ale niech chociaż jeden taki znicz znajdzie się wśród innych, a będzie to piękny znak łączności z biednymi i potrzebującymi. Znicze są w cenie 3 zł.

5. Dziękuję za podpisy pod wnioskiem księdza dziekana z dużego kościoła z Rawy o fundusze z budżetu obywatelskiego z Urz. Marszałk. z Łodzi. Jeśli ktoś ma dziś podpisany wniosek to może go złożyć w zakrystii.

6.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Misyjny. Z tej okazji będziemy mięli gościa. Będzie to ojciec Józef ze zgromadzenia księży misjonarzy Ducha Świętego, który kilkanaście lat spędził w Afryce. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje. Przypomnę, że będzie to trzecia niedziela miesiąca, a więc dzieci komunijne mają swoje spotkanie na mszy o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa :)

Na stronie internetowej GOŚĆ ŁOWICKI jest już internetowe wydanie artykułu o różańcu w naszej parafii, pod tytułem „Odkrywają skarb”. Można tam również obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć z naszego nabożeństwa. 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template