logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 Niedziela zwykła, 11 lutego 2024, Dzień Chorego

1. Dziś w niedzielę 11 lutego pod koniec mszy świętych o 9.00 i 12.00 obrzęd namaszczenia chorych. Namaszczenie mogą przyjąć osoby starsze lub takie, które czują potrzebę umocnienia duchowego przed ważną operacją lub w różnych trudnych chorobach, które ich dotykają, oczywiście nie błahych.

2. W tym tygodniu w środę 14 lutego w Popielec rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte tradycyjnie z posypaniem głów popiołem o 12.00 i o 17.00. W Popielec obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy (osoby dorosłe i zdrowe). W Wielkim Poście zmieniamy kolor szat i wystroju kościoła na fioletowy. Kolor fioletowy przypomina nam, że rozpoczynamy czas pokuty, refleksji nad męką Pana Jezusa, postanowień wielkopostnych i przygotowania do świąt wielkanocnych. W Wielkim Poście podczas mszy św. nie odmawia się Chwała i nie śpiewa Alleluja, ponieważ są to śpiewy świąteczne wyrażające radość i chwałę zmartwychwstania na które czekamy z nadejściem Wielkanocy.

3. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00.

4. Za tydzień w niedzielę 18 lutego po mszy o 9.00  spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych (z racji 3 niedzieli miesiąca). Otrzymają poświęcone książeczki, różańce i medaliki.

5. Zbiórka na Nikolę Kwiatos

Na prośbę rodziny i przyjaciół nasza parafia ponawia zbiórkę funduszy na rzecz leczenia Nikoli Kwiatos. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną z różnymi powikłaniami. Można przekazać 1,5 % z podatku lub wpłacić dowolną kwotę na podane subkonto. Na tablicy ogłoszeń jest afisz z objaśnieniem jak dokonać wpłaty, na oknie w głównym i bocznym przedsionku kościoła są stosowne ulotki (a na stronie w ogłoszeniach z niedzieli 4 lutego są odsyłki do linków) objaśniające zasady odpisu podatkowego lub bezpośredniej wpłaty na fundację Miej serce, która opiekuje się Nikolą. Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce na leczenie Nikoli. 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template