logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V Niedziela Wielkiego Postu  29 marca 2020r. 

1. Trwa okres walki z koronawirusem. W związku z ograniczeniami w organizacji wszelkich zgromadzeń, w tym zgromadzeń liturgicznych w naszych kościołach, proszę abyśmy również my dostosowali się do obecnej sytuacji. Obowiązuje nas zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. W związku z tym proszę aby na Msze święte aż do odwołania uczęszczali do kościoła w pierwszej kolejności członkowie rodziny, która zamawiała intencje mszalną. Jeśli po wejściu do świątyni zorientujemy się, że wewnątrz jest już 5 osób, to proszę aby pozostać przed kościołem. Przebieg Mszy będzie nagłośniony również na zewnątrz. Komunię Świętą będziemy wówczas mogli przyjąć w progu świątyni, dokąd podejdzie kapłan. Stojąc na zewnątrz zachowajmy odpowiednią odległość od siebie. To trudna dla nas wszystkich sytuacja, ale nie ustawajmy w modlitwach domowych, prosząc Miłosiernego Boga, aby jak najszybciej udało się nam pokonać tę niebezpieczną chorobę. Do spowiedzi można przystąpić w konfesjonale każdego dnia przed Mszą świętą. Godziny odprawianych każdego dnia Mszy świętych możemy sprawdzić w zakładce Intencje Mszalne. Nie będzie niestety rekolekcji ani dnia spowiedzi. Zamówione Msze święte będę odprawiał w tym czasie tak jak przed chwilą słyszeliśmy, zgodnie z przyjętymi intencjami.  Na Mszach jest nas teraz mniej, ale zachęcam do indywidualnej modlitwy w naszym kościele. Dziś przez całe popołudnie Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od 14.00 do 20.00 i będzie można pomodlić się w kościele.

2. Dziękuję za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary z Małgorzatowa.  Dziękuję również za wpłaty na nasze parafialne konto. W czasie gdy nie możemy chodzić do kościoła to bardzo ważny znak, że o Nim pamiętamy i nie przestajemy się troszczyć o jego utrzymanie. Przypomnę, że wpłaty na konto parafii przeznaczone na cele kultu religijnego możemy odliczyć sobie od podatku w rozliczeniu PIT.  Dziękuję również Państwu Zielińskim z Garłowa za piękne bratki do naszego kościoła.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od 15.30. A za tydzień Niedziela Palmowa i jak zawsze na obu Mszach odczytamy ewangelię o Męce Pańskiej i poświęcimy palmy.

4. To już pewne, że nasz kwietniowy wyjazd do Lwowa z powodu koronawirusa nie będzie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie. Wszystkich, którzy się zapisali, bardzo proszę o odrobinę cierpliwości, bo jak tylko ustanie zagrożenie związane z tą chorobą, znajdziemy nowy, dogodny termin. Będzie to prawdopodobnie końcówka sierpnia lub wrzesień tego roku. Bądźmy dobrej myśli, a na pewno zaśpiewamy w autokarze jak w tej ułańskiej piosence: „A z Wilna już droga jest gotowa, prowadzi prościutko aż do Lwowa...” :)

Wszystkim życzę dużo zdrowia! Trzymajcie się! z Panem Bogiem!

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template