logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019r. 

1.  Mszą świętą o 7.00 rozpoczęliśmy tegoroczny Adwent. Adwent to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Przypominamy sobie, że Bóg stał się człowiekiem i żył wśród nas, ale również uświadamiamy, że kiedyś nastąpi powtórne przyjście Chrystusa jako naszego Sędziego. Adwent jest czasem, w którym nie obowiązuje nas zakaz uczestnictwa w zabawach, ale na pewno warto nieco sie wyciszyć i przygotować się do Bożego Narodzenia poprzez sakrament pokuty i poprawę swojego życia. Spowiedź adwentowa w naszej parafii, w środę po trzeciej niedzieli adwentu, w tym roku będzie to 18 grudnia. Dziekuję za pomoc w dekoracji adwentowej naszego kościoła: pani Joli, pani Ani, pani Monice i pani Ani. 

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek po południu od 16.00. A w niedzielę za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3.  Pan organista odwiedzi w tym tygodniu z poświęconym opłatkiem:

poniedziałek – Boguszyce Małe i Nowe Byliny

wtorek – Byliny Stare

środa – Boguszyce Duże

czwartek – Zawady i Kolonia Zawady

piątek – Garłów

sobota – Księża Wola

4. W niedzielę 8 grudnia czyli za tydzień, po mszy o 9.00 zostanie w naszym kościele wystawione przedstawienie “U nos w Boguszycach” przygotowane przez naszych najmłodszych parafian pod kierunkiem rodziców ze związku dużych rodzin trzy plus. Już dziś serdecznie zapraszam. Natomiast w dużym kościele w Rawie za tydzień o 19.00 koncert zespołu Mocni w Duchu.

5. Od przyszłej niedzieli będa do kupienia w zakrystii świece wigilijne. Jak zawsze małe po 5 zł i większe po 15 zł.

6. Parafia Niepokalanego Poczęcia w Rawie organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w terminie 14 – 21 marca 2010 roku. Ulotki z cennikiem i kontaktem organizatora sa wyłożone na parapetach przy wyjsciu z kościoła.

|  2019  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template