logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI Niedziela Zwykła - 11.02.2018r. 

1. Dziś Światowy Dzień chorego. Pomyślmy kogo moglibyśmy odwiedzić, za kogo sie pomodlić? Często to od nas i naszej postawy zależy jak chorzy znoszą swoje cierpienia. I jeśli niewiele można już zmienić w ciele chorego, to starajmy się przynajmniej podtrzymywać ich duchowo, zatroszczyć się o ich spowiedź, Komunię Świętą.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Jak zawsze pierwszym dniem postu jest środa popielcowa. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o 12 i 17. W popielec jest post ścisły, a więc nie spożywamy pokarmów mięsnych, jak też ograniczamy swoje posiłki co do ilości, spożywając tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe skromniejsze niż zwykle. W Wielki Post nie bierzemy udziału w zabawach, zwłaszcza tanecznych i podejmujemy postanowienia pomagające nam w nawróceniu. Może więc warto rzucić papierosy albo nie sięgać po alkohol. Młodsi mogliby pewnie mniej czasu poświęcać na komputer, telewizję czy tablet. Każdy niech wybierze coś dla siebie.

3. W Wielkim Poście jak zawsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 12.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 51-ty Tydzień Modlitw O Trzeźwość Narodu. Może w ramach rozpoczynającego się Wielkiego Postu warto podjąć na te 40 dni zobowiązanie abstynencji.

5.  Organizujemy w wakacje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W terminie 17 – 24 sierpnia 2018 r. Koszt 1700 zł + 200 euro. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na folderach w zakrystii. Dodam tylko, że w programie będzie również zwiedzanie Wiednia, a na wyjazd nie potrzebny jest paszport, wystarczy dowód osobisty.

6. W przyszłą niedzielę na mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci przygotowujacych sie do I Komunii Świętej.

 

 

 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template