logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI Niedziela Zwykła – 5.11.2017r. 

1. We wtorek zakończyły się nabożeństwa różańcowe. Ponad sześćdziesięcioro dzieci otrzymało nagrody za udział. Na stronie internetowej naszej parafii można obejrzeć zdjęcia z wręczenia nagród.  Raz jeszcze dziękuję wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci. Matka Boża niech wyprasza Wam potrzebne łaski.

2. W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszej diecezji Uroczystość Świętej Wiktorii, głównej patronki diecezji. Główne obchody w Łowiczu od godziny 10.00. Msze święte w naszej parafii o 9.00 i 12.00. W parafii Wysokienice odpust z racji świętego Marcina.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbieraliśmy ofiary do puszek na seminarium w Łowiczu. Udało się zebrać 675 zł. Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można swoim podpisem wesprzeć obywatelską inicjatywę "Stop aborcji". Przypomnę, że w naszym kraju można ciągle zgodnie z prawem zabić nienarodzone dziecko w trzech przypadkach (choroba dziecka, choroba matki i poczęcie z gwałtu) – wszystkie trzy wywołują kontrowersje i właśnie temu sprzeciwiamy się skłądając swój podpis. Potrzebny będzie numer pesel, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany to proszę pamiętać o zabraniu do kościoła dowodu osobistego. 

5. Jak już wiemy, dwa tygodnie temu pożar w Kurzeszynie zniszczył część plebanii i praktycznie całe wyposarzenie oraz wszystkie osobiste rzeczy księdza proboszcza. Ksiądz proboszcz przebywa w szpitalu w Skierniewicach i jego stan szybko sie poprawia. W przyszłą niedzielę w parafiach naszego dekanatu przeprowadzona będzie zbiórka do puszki jako nasz wyraz solidarności z parafianami w Kurzeszynie. Zbiórka jest oczywiście dobrowolna, ale myślę, że gdyby nas coś takiego spotkało, to również otrzymali byśmy pomoc od innych.

 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template