logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  5 sierpnia 2018 r. - XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam asystę, bielanki, ministrantów i wszystkich parafian na procesję po mszy o godz. 9.00. A przed kościołem złożymy do puszek ostatni raz ofiarę na montaż rzutnika w naszym kościele.

2. W dniu dzisiejszym z Warszawy, a jutro z Łowicza, wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów z Warszawy gościć będziemy na terenie naszej parafii w środę 8 sierpnia. Część pielgrzymów przechodzi przez Zawady, Stare Byliny i Dziurdzioły, część ma odpoczynek przy kościele i nocuje w Księżej Woli. Tradycyjnie możemy poczęstować pielgrzymów jakimś ciastem, owocami, napojem. Jeśli nie będą przechodzić obok waszych domów to taki poczęstunek można przywieźć do kościoła. Z góry serdecznie dziękuję za ugoszczenie pielgrzymów, ponieważ oni niosą wtedy również i nasze intencje na Jasną Górę. 

3. Jutro tj. 6 sierpnia obchodzimy w kościele święto  Przemienienia Pańskiego, a w piątek 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Jest to dzień odpustu parafialnego w Białyninie.

4. Około 2 tyg temu zaginął w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego mieszkaniec Stanisławowa Lipskiego – Marian Piekut lat 77. Jeśli ktoś widział zaginionego w ostatnim czasie to proszony jest o zgłoszenie tej informacji na komendę policji w Rawie Mazowieckiej.

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template