logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2024

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W kościele nabożeństwo majowe każdego dnia o stałej godzinie 16.30. W maju dochodzi też dodatkowa msza święta w niedzielę o 17.00 po majowym (oprócz mszy o 9-tej i o 12-tej). Zachęcamy też do odprawiania nabożeństwa majowego przy kapliczkach.

2.  W tym tygodniu w środę 8 maja przypada odpust parafialny ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona naszej parafii. Porządek mszy niedzielny majowy. Po mszy o 12.00 (za Parafian) procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę, bielanki, ministrantów, Panie niosące obrazy i Panów od baldachimu. 

3. W związku z uroczystością odpustową w poniedziałek i wtorek rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Jest forma przygotowania do naszego odpustu. Porządek mszy, rano o 9.00 i wystawienie i adoracja całodniowa do majowego o 16.30 i msza wieczorna o 17.00. Po każdej mszy (również w dzień odpustu) litania do św. Stanisława i modlitwa o urodzaje wedle zwyczaju polskiego, że w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim modlono się o urodzaje. 

4. W przyszłą niedzielę 12 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa jest to 7 niedziela wielkanocna.

5. W tym roku wypada następująca kolejność ubierania ołtarzy na Boże Ciało: I ołtarz – Dziurdzioły, II ołtarz Boguszyce Małe, III ołtarz Boguszyce Duże, IV ołtarz Stare Byliny. 

6. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w tym roku  w niedzielę 26 maja o godzinie 11.00, rocznica I Komunii świętej z ubiegłego roku w niedzielę 2 czerwca o godzinie 12.00. 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template