logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 Niedziela Wlk Postu, 24 marca 2024, Niedziela Palmowa

1. Dziś w niedzielę 24 marca przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, poświęcenie palm (na początku mszy w kościele), czytanie męki Pańskiej (jeśli pogoda pozwoli, pod koniec mszy świętych procesja z palmami wokół kościoła i powrót na błogosławieństwo, a po mszy o 12.00 - tej jeszcze Gorzkie żale na koniec). 

2. Można zgłaszać osoby starsze lub chore, które pragną przyjąć na Święta Wielkanocne Komunię świętą. Komunia w Wielką Środę i Czwartek od 9.00.

3. W Wielkim Tygodniu zapraszamy do udziału w liturgii Triduum, Wielki Czwartek, wspomina ustanowienie Eucharystii, Wielki Piątek śmierć Pana Jezusa, Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę jest już liturgia wielkanocną. To najbardziej bogate w symbolikę dni w roku. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek po liturgii możliwość spowiedzi. Ministranci przychodzą w Triduum pół godziny przed liturgią, nie robimy specjalnej zbiórki. Zapraszamy asystę od baldachimu na rezurekcję o 6.00 w Wielkanoc.

4. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie już list Rektora KUL-u na Wielkanoc i ofiary do puszek na KUL. 

5. Jak jest u nas tradycją można już zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Kwiaty już zostały zamówione zgodnie z sugestiami Pań od dekoracji. Bóg zapłać za zebrane ofiary na kwiaty dotarły ze wszystkich miejscowości należących do naszej parafii. 

6. Proponuję aby, tak jak było w ubiegłym roku święcenie pokarmów odbyła się po wioskach od godziny 9.00, a około 12.00-tej w kościele dla Boguszyc i Garłowa i wszystkich, którym wygodniej przynieść święconkę do kościoła.

Kolejność święconki po wioskach: 

-Księża Wola (altana);      

-Dziurdzioły (szkoła+Małgorzatów);    

-Zielone (U Państwa Lewandowskich); 

-Nowe Byliny (u Państwa Dziągów); 

-Stare Byliny (u P. Miszczaków, reszta do kościoła); 

-Kaliszki (u Państwa Klimczaków); 

-Kolonia Zawady (u Państwa Ciupów); 

-Zawady (u Państwa Wasilewskich);   

-Soszyce (u Państwa Kroczów).

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template