logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Zwykła - 4.02.2018r. 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w piątek w święto Matki Bożej Gromnicznej na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 610 zł.

2. Przed kościołem ministranci rozdaja bezpłatne czasopismo Dobra Nowina. Można wziąć egzemplarz jeśli ktoś chciałby poczytać coś wartościowego. 

3. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, i choć Ich 1% nie będzie duży, to jednak liczy się każda złotówka jaką na wybrany cel przekazujemy.

4. W życiu człowieka jest czas powitań i czas pożegnań. Żegnamy się ludźmi, miejscem zamieszkania, miejscem pracy... i własnie za pracę w  naszej parafii chciałbym dziś podziękować dotychczasowemu panu kościelnemu Tadeuszowi Nawrockiemu. Przez wiele lat posługiwał w naszej parafialnej wspólnocie. W kościele, wokół kościoła, na cmentarzu. Towarzyszył ludziom w najważniejszych momentach życia, jak chrzest, ślub, pogrzeb. Dziękuję panu Nawrockiemu za te służbę i życzę jeszcze wielu lat w zdrowiu. A na funkcji kościelnego witam pana Stanisława Weneckiego, naszego parafianina, mieszkańca Boguszyc Małych. I życzę by miał pan z tej nowej pracy jak najwięcej satysfakcji i życzliwości od ludzi, dla których zdecydował się pan pełnić tę ważną funkcję.

5.  Organizujemy w wakacje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. W terminie 17 – 24 sierpnia 2018 r. Koszt 1700 zł + 200 euro. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na folderach w zakrystii. Dodam tylko, że w programie będzie również zwiedzanie Wiednia, a na wyjazd nie potrzebny jest paszport, wystarczy dowód osobisty.

Zapowiedzi przedślubne: Konrad Dobrowolski, kawaler z par. NPNMP w Rawie i Wioleta Justyna Męcina, panna z par. Tut

 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template