logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V Niedziela Wielkanocna  - 29 kwietnia 2018 r.

1. Dziś po mszy św. o 9.00 spotkanie rodziców dzieci Komunijnych. Przypomnę, że rocznica Pierwszej Komunii w naszej parafii w niedzielę 3 czerwca, a Pierwsza Komunia w niedzielę 27 maja o 11.00.

2. We wtorek rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 16.30, a więc przed Mszą. Zachęcam również do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na tradycyjny śpiew litanii do Matki Bożej. Podobnie jak w roku ubiegłym chętnie odwiedzę Was śpiewających Majowe przy kapliczkach.

3.  We wtorek święto św. Józefa Rzemieślnika i święto pracy, w środę święto flagi narodowej, a w czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o biało-czerwonych flagach przy naszych domach i instytucjach. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00. Ks. Biskup udzielił w najbliższy piątek dla całej naszej diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych, a więc można je w ten piątek spożywać.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej parafii Czterdziestogodzinne Nabożeństwo poprzedzające nasz parafialny odpust. Przez wszystkie trzy dni pomiędzy Mszami będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament, byśmy mogli w ciszy spotkać się z Panem Jezusem. Zachęcam do znalezienia czasu na taką indywidualną albo rodzinną adorację. Niedziela za tydzień jest także pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego po Mszy o 9.00 przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich wiernych do udziału w tej procesji. Po mszach świętych zbiórka do puszek na nowy rzutnik do naszego kościoła.

5. 14 maja w poniedziałek, wyrusza z Łowicza po raz 363 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest to jedna z trzech najstarszych pielgrzymek w Polsce, a poniewaź każdego roku wchodzi na Jasną Górę jako pierwsza w sezonie pielgrzymkowym, nazywana jest przez Paulinów “Jaskółką”. Pielgrzymka pierwszy nocleg ma w Jeżowie i jeśli komuś trudno byłoby zapisac się w Łowiczu, można dołączyć do niej również na trasie. Atutem pielgrzymki jest jej krótki czas, do Częstochowy dochodzi bowiem już w sobotę rano, a więc wystarczą 5 dni urlopu i można wziąć w niej udział. Szczegóły na plakacie.

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template