logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 3 Niedziela Wielkanocna, 14 kwietnia 2024 (Święto Chrztu Polski, niedziela biblijna)

1. Dziś w niedzielę 14 kwietnia. ulicami Warszawy przejdzie Narodowego Marszu Życia pod nazwą Niech Żyje Polska! Organizatorzy zapraszają do udziału i chcą zamanifestować na rzecz ochrony życia, rodziny, ale też wolności i niepodległości. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ kilka dni wcześniej koalicja rządząca obecnie, będzie procedować przepisy umożliwiające zabijanie nienarodzonych dzieci. 

2. W sobotę 20 kwietnia w Dużym kościele w Rawie Mazowieckiej spotkanie powołaniowe o godzinie 19.00-tej. Zobaczyć afisz na tablicy ogłoszeń.  

3. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na seminarium duchowne. Nasi klerycy studiują obecnie w Seminarium w Warszawie.

4. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia zapraszamy na spotkanie dzieci komunijne i rodziców (III niedziela miesiąca) po mszy o godzinie 9.00-tej. 

5. Od poniedziałku 8 kwietnia na naszym cmentarzu mamy segregację odpadów. Oddzielamy organiczne (kwiaty, ziemia, wieńce) od reszty (plastiki i szkło). Małe kontenery 120 litrów, zielony organiczne, czarny nieorganiczne. Z tyłu cmentarza duże kontenery: wychodząc po prawej będą odpady organiczne po lewej nieorganiczne. Nie wyrzucamy byle jak, z wieńców nieorganiczne, np, szarfy też trzeba oddzielić, druciki też, gąbki zielone to też nieorganiczne, podobnie doniczki i folie, tego nie rzucać do organicznych.

6. Od 13 kwietnia w kinie w Rawie Mazowieckiej dalsze odcinki film,u religijnego the Chosen. Afisz na tablicy ogłoszeń.

7. W sobotę 13 kwietnia wzięliśmy udział w diecezjalnym turnieju ministranckim, zajęliśmy II miejsce w kategorii lektor młodszy. Przegraliśmy finał w rzutach karnych z drużyną ze Słupi z którą w grupie wygraliśmy 1:0. Nie ma niedosytu ponieważ pojechaliśmy, żeby sobie zagrać, jest też możliwość dostania się do turnieju ogólnopolskiego (który w tym roku mam być w Łodzi) jeśli będzie mało drużyn z pierwszego miejsca.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template