logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r

1. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca, na Mszy o 9.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas pierwszokomunijnych. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami.

2. W czwartek otrzymaliśmy bardzo dobrą informację z ministerstwa Kultury z Warszawy, że nasz wniosek o dofinansowanie remontu ołtarza głównego został pozytywnie zaopiniowany. Proponowana przez Ministerstwo kwota dotacji to 85 tyś zł. Bardzo się z tej wiadomości ucieszyłem, ponieważ o dotacje ubiegało się niemal 1200 instytucji z całej Polski, a pieniądze dostanie zaledwie 270 w tym również my. Dziękujmy za ten dobry znak Panu Bogu i módlmy się aby kolejne składane wnioski również zakończyły się pozytywnie.

3. W ubiegłym tygodniu wymienione zostały żarówki na żyrandolach. Ma być podobno jaśniej i niemal 3-krotnie taniej za prąd. Zobaczymy po rachunkach? :-)

4. Trwa okres rozliczania podatków od osób fizycznych za 2016 rok. Od kilku lat możemy 1% naszego podatku, który i tak oddajemy państwu, przeznaczać na organizacje pożytku publicznego. Jedną z nich jest Caritas. Jeśli ktoś chciałby w tym roku 1% podatku przekazać właśnie na Caritas to na parapetach okiennych przy wyjściu z kościoła leżą ulotki z numerem KRS, które można zabrać ze sobą.

5. Komenda policji w Rawie prosi o ogłoszenie, że w ramach akcji “Krajowa Mapa Zagrożeń” wszyscy możemy przekazywać informacje o zagrożeniach w naszej okolicy. Szczegóły na ulotkach rozłożonych na parapetach okiennych przy wyjściu.

Gratulacje dla naszych ministrantów, którzy sprawili miłą niespodziankę dość łatwo pokonując w spotkaniu towarzyskim w piłkę nożną kolegów z Wysokienic :-)  Wygrali mecz i rewanż, a więc nie był to przypadek :-)

6. Zapowiedź przedślubna:    Paweł Miros, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Anna Bąk, panna z par Chlewiska

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template