logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020

1. W tym tygodniu w poniedziałek 21 będzie odbiór ołtarza bocznego przez Panią konserwator.

2. Dziś po mszach świętych można zgłaszać osoby chore i starsze które chcą przyjąć Komunię na święta, a nie będą mogły być w kościele w czasie świąt. Komunia dla chorych i starszych na święta we wtorek od 9.00.

3. Niestety nie można już dostać świec wigilijnych Caritasu.

4.  Dziś 20 grudnia na mszy o 9.00 będzie nauka dla dzieci i młodzieży do bierzmowania o mszy świętej zamiast homilii.

5. Dziś w niedzielę 20 grudnia zapraszam serdecznie na plebanię o godzinie 17.00 naszych Sołtysów. Rzecz dotyczy przebiegu i formy kolędy w tym roku. Chciałbym wysłuchać opinii i sugestii jak ma przebiegać kolęda w tym roku.

6. W sobotę 26 grudnia święto św Szczepana, tradycyjny list rektora KUL-u, ofiary na tace przeznaczone na Dom Kapłana Seniora.

7. Jeśli chodzi o msze świąteczne to Pasterka tradycyjnie o północy 24 grudnia o 24.00. W Boże Narodzenie msze o 9.00 i 12.00 podobnie w św Szczepana i niedziele Świętej rodziny.

8. Choć w Wigilię nie obowiązuje już post ścisły ale zwyczajowy, to zachęcamy do zachowania go jak i tradycji świątecznych i związanych z wieczerzą wigilijną, potrawy, wolne miejsce przy stole, prezenty, choinka, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. To pomaga piękniej i uroczyściej przeżyć święta. 

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template