logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam na procesję eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o 9.00. To już przedostatnia procesja w tym roku. Bądźmy na niej jak najliczniej obecni.

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w naszym kościele o 8.15, a nastepnie przejdziemy do szkoły aby uroczystą akademią o godz. 9.15 rozpocząć nowy rok nauki. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi, aby zacząć nowy rok szkolny w Bożej obecności i w stanie łaski. Okazją do spowiedzi będzie pierwszy piątek miesiąca, który wypada w tym tygodniu. Spowiedź w pierwszy piątek będzie od godz. 16.00.

3. W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Tradycja nakazuje z racji tego święta poświęcić ziarno do siewu. Poświęcenie ziarna przeniesiemy na niedziele, by jak największa liczba gospodarzy mogła z niego skorzystać. 

4. W niedzielę za tydzień o 9.00 będziemy przeżywać nasze parafialne dożynki. Rozpoczniemy przed kościołem, gdzie przywitamy delegacje z wieńcami i wprowadzimy je do środka. Na tej mszy poświęcimy również tornistry i przybory szkolne wszystkim pierwszakom i zerówkowiczom, a więc zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców. A po Mszy skosztujemy przy stołach przygotowanych przy kościele tegorocznych wypieków. Dlatego zachęcam panie gospodynie do upieczenia jakiegoś ciasta, a pszczelarzy proszę o poczęstowanie tegorocznym miodem i przyniesienie tych produktów przed mszą o 9.00 na przygotowane wcześniej stoły.

 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template