logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV Niedziela Wielkiego Postu  22 marca 2020r.

W związku z ograniczeniami w organizacji wszelkich zgromadzeń, w tym zgromadzeń liturgicznych w naszych kościołach, proszę abyśmy również my dostosowali się do obecnej sytuacji. Obowiązuje nas zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. W związku z tym proszę aby na Msze święte aż do odwołania uczęszczali do kościoła w pierwszej kolejności członkowie rodziny, która zamawiała intencje mszalną. Jeśli po wejściu do świątyni zorientujemy się, że wewnątrz jest już 5 osób, to proszę aby pozostać przed kościołem. Przebieg Mszy będzie nagłośniony również na zewnątrz. Komunię Świętą będziemy wówczas mogli przyjąć w progu świątyni, dokąd podejdzie kapłan. Stojąc na zewnątrz zachowajmy odpowiednią odległość od siebie. To trudna dla nas wszystkich sytuacja, ale nie ustawajmy w modlitwach domowych, prosząc Miłosiernego Boga, aby jak najszybciej udało się nam pokonać tę niebezpieczną chorobę. Do spowiedzi można przystąpić w konfesjonale każdego dnia przed Mszą świętą. Godziny odprawianych każdego dnia Mszy świętych możemy sprawdzić w zakładce Intencje Mszalne.

1. To już pewne, że nasz kwietniowy wyjazd do Lwowa z powodu koronawirusa nie będzie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie. Wszystkich, którzy się zapisali, bardzo proszę o odrobinę cierpliwości, bo jak tylko ustanie zagrożenie związane z tą chorobą, znajdziemy nowy, dogodny termin. Będzie to prawdopodobnie końcówka sierpnia lub wrzesień tego roku. Bądźmy dobrej myśli, a na pewno zaśpiewamy w autokarze jak w tej ułańskiej piosence: „A z Wilna już droga jest gotowa, prowadzi prościutko aż do Lwowa...” :) 

2. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z Kaliszek, Dziurdzioł, Małych Boguszyc, Boguszyc Parceli, Starych Bylin i Boguszyc Glisnej. Dziękuję również mieszkańcom Księżej Woli za dalszą część ofiar na chodnik w wys. 780 zł.

3. Niestety wszystko wskazuje na to, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii  nie odbędą się w tym roku. Szkoły nadal pozostaną zamknięte, a  i nas dorosłych przychodziło by pewnie po 10 – 15 osób, więc chyba szkoda potencjału naszego rekolekcjonisty, księdza Andrzeja Sałkowskiego, którego zaprosimy w przyszłym roku. Ja oczywiście jestem gotów odprawiać przyjęte na te trzy dni rekolekcji intencje. Jeśli jednak ktoś chciałby je przenieść na inny termin to oczywiście nowy termin znajdziemy. Jeśli sytuacja z epidemią koronawirusa nie pogorszy się, i na przykład nie każą nam całkowicie zamknąć kościołów, to zostawili byśmy w środę 1 kwietnia dzień spowiedzi. Chętnie przyjedzie kilku księży z dekanatu u których ja juz spowiadałem i kto będzie chciał, wyspowiada się na Święta. Dzis, podobnie jak przed tygodniem, o 15.00 odmówimy w kościele Koronkę, a do 16 będzie adoracja. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20:30 w intencji pokonania obecnej epidemii

4. 7 czerwca tego roku przeżyjemy w Polsce bardzo ważny dzień, będzie to beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Msza beatyfikacyjna jak już pewnie wiemy odbędzie sie w Warszawie. Będzie można na tę uroczystość jechać indywidualnie jak również w sposób zorganizowany z parafii. Aby otrzymać kartę wstępu należy zgłosić do mnie chęć takiego wyjazdu abym zamówił odpowiednią ilość wejściówek. Oczywiście będą to wejściówki bezpłatne. Pamiętajmy jednocześnie że będzie to dzień I Komunii Św. w naszej parafii.

5. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel.  Zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Liczy się każda złotówka jaką przekazujemy na dobry cel.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template