logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 30 Niedziela Zwykła – 23 października 2016 r.

 

1. Dziś w naszym kościele liczenie wiernych. W ubiegłym roku podczas liczenia było nas 33,7 %. Zobaczymy jak będzie w tym roku?

2. W zakrystii można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł za sztukę. Jak co roku akcja ta przynosi środki, z których Caritas może prowadzić swoją działalność, w tym głównie pomoc najbiedniejszym.

3. Bardzo się cieszę, że dzieci podobnie jak przed rokiem licznie przychodzą na różaniec do kościoła. Niemal codziennie rozdajemy dzieciom ponad 40 naklejek. Chciałbym abyśmy na koniec miesiąca nagrodzili dzieci za ich gorliwość. Zwracam się z prośbą zwłaszcza do tych, którzy nie mogą przychodzić w tygodniu na różaniec z powodu pracy, stanu zdrowia lub podeszłego wieku, aby ufundowali jakieś drobne niespodzianki dla dzieci. Tą codzienną modlitwą w kościele dzieci jak i dorośli obejmują przecież całą nasza parafię.

4. Można już zgłaszać imiona swoich zmarłych na wypominki roczne. Zachęcam by napisać wypominki na kartce, co usprawni przyjmowanie.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zaczęliśmy jak widzę sprzątania naszych grobów. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci do tego większego kontenera. Można nawet wejść do środka, aby śmieci wrzucić jak najgłębiej.

7. Od pierwszej niedzieli listopada rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach. Matka Boża gdy jechała do nas, to najpierw przejechała przez Soszyce. Dlatego od tej własnie miejscowości rozpocznie się peregrynacja. Więcej szczegółów za tydzień.

8. W przeddzień Wszystkich Świętych jak co roku odbędzie się w Rawie Noc Świętych. W ubiegłym roku to wydarzenie zgromadziło kilkaset młodych osób z okolicy. Może i w tym roku warto sobie zaplanować udział w Nocy Świętych. Bo przypomnę, że zabawa hallowenowa stanowi poważne zagrożenie duchowe, ponieważ jest obcowaniem z duchami, których pochodzenia nie potrafimy określić.

|  2023  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template