logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 niedziela zwykła, 6 września 2020

1. Są jeszcze kalendarze na przyszły 2021 rok z Kard. Wyszyńskim.

2. W dzisiejszą niedzielę 6 września ofiary do puszek na Kul.

3. Dziś na mszy o 9.00 poświęcimy przybory szkolne, na znak błogosławieństwa i nowego zapału naszej młodzieży do nauki w nowym roku szkolnym. Po mszy o 9.00 na I niedzielę miesiąca procesja eucharystyczna, dziękujemy asyście liturgicznej, ministrantom, bielankom, Pani Asi Katechetce, Paniom i Panom niosących sztandary i baldachim.

4. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w naszym kościele jak w każdym zamkniętym pomieszczeniu, które gromadzi wiele osób. Przy wejściach głównym i bocznym, na parapetach są pojemniki z żelem do odkażania rąk, wystarczy nacisnąć i odkazić ręce. Nie używamy bezpośrednio (tylko na pogrzebie) wody święconej w kościele, dezynfekujemy też w kościele konfesjonał, ławki, chociaż ludzie tego nie widzą. 

5. W tym tygodniu obchodzimy święto Narodzenia NMPanny, MB siewnej, według tradycji dopiero po tym święcie kiedyś przygotowywano i obsiewano na nowo pola (po żniwach i dożynkach) na nowy sezon. Zapraszamy na mszę o 17.00.

7. Dzieci komunijne otrzymały indeksiki na I piątki i na każdą niedziele z obrazkami do wklejania. Kto nie odebrał może się jeszcze zgłosić.

8. Nasz CAK w Boguszycach, 9 września od 16.30 do 17.30 organizuje zapisy i dzień otwarty na zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży od 7 do 15 lat.

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template