logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  Niedziela 26 sierpnia 2018 r. - Matki Bożej Częstochowskiej

1. Bogu niech będą dzięki za szczęśliwy przebieg naszej parafialnej pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorie. Podróżowało nas w autokarze 61 osób. Głównym celem naszego pielgrzymowania była miejscowość Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, przyciągająca dzięki  trwającym wciąż objawieniom Matki Bożej, katolików z całego świata. We wspólnych i indywidualnych modlitwach polecaliśmy tam intencje całej naszej parafii. Dziękuję uczestnikom pielgrzymki za przekazanie ofiary 800 zł, którą przeznaczymy na montaż rzutnika. 

2. W tym tygodniu w sobotę rozpoczyna się wrzesień. Pierwszego dnia tego miesiąca jak co roku w modlitwach wspominamy ofiary II Wojny Światowej, w kolejną rocznicę wybuchu wojny. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam czcicieli Matki Bożej do udziału we Mszy św. wynagradzającej Sercu Maryi.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam na procesję eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o 9.00. To już przedostatnia procesja w tym roku. Bądźmy na niej jak najliczniej obecni. Za tydzień więcej ogłoszeń związanych z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym oraz naszymi dożynkami parafialnymi, które przeżywać będziemy w niedzielę 9 września na Mszy o 9.00.

4. Starosta Rawski zaprasza na dożynki powiatowe, które odbędą się dziś w Cielądzu. Rozpoczęcie dożynek Mszą św. godzinie 12.00 na placu w centrum Cielądza. Dożynki zakończą się koncertem znanych zespołów: Elektryczne Gitary i Boys. 

5. Na plakacie w gablocie przed kościołem znajdziemy zaproszenie na dożynki na Jasnej Górze oraz szczegółowy program tych uroczystości.

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template