logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29 Niedziela Zwykła – 16 października 2016 r.

 

1. Do puszek w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 635 zł. Bóg zapłać!

2. W zakrystii można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł za sztukę. Jak co roku akcja ta przynosi środki, z których Caritas może prowadzić swoją działalność, w tym głównie pomoc najbiedniejszym.

3. Bardzo się cieszę, że dzieci podobnie jak przed rokiem licznie przychodzą na różaniec do kościoła. Niemal codziennie rozdajemy dzieciom ponad 40 naklejek. Chciałbym abyśmy na koniec miesiąca nagrodzili dzieci za ich gorliwość. Zwracam się z prośbą zwłaszcza do tych, którzy nie mogą przychodzić w tygodniu na różaniec z powodu pracy, stanu zdrowia lub podeszłego wieku, aby ufundowali jakieś drobne niespodzianki dla dzieci. Tą codzienną modlitwą w kościele dzieci jak i dorośli obejmują przecież całą nasza parafię.

4. Można już zgłaszać imiona swoich zmarłych na wypominki roczne. Zachęcam by napisać wypominki na kartce, co usprawni przyjmowanie.

5. Zakończyliśmy peregrynację obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Obraz wczoraj został przewieziony do Cielądza, a już dziś przejdzie do Rawy Mazowieckiej. Galeria zdjęć z uroczystości już jest na stronie Gościa Łowickiego, a w tym tygodniu będzie też na stronie naszej parafii. Było to dla naszej parafii bardzo ważne wydarzenie i wydaje mi się przeżyliśmy je w sposób godny. Chcę zatem podziękować wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowania jak i w przebieg naszych uroczystości. Dziękuję sołtysom i tym wszystkim, którzy zorganizowali i wykonali bardzo pracochłonną dekorację wzdłuż naszych dróg. Dziękuję władzom naszej szkoły i Gminie za włączenie się w przygotowania. Policji. Paniom, które dekorowały i sprzątały kościół. Młodzieży dekorującej otoczenie kościoła. Zespołowi Wspomnienie i naszej scholi. Ministrantom i panom z Asysty. Pojedynczym osobom i rodzinom które włączały się w jakikolwiek sposób w przygotowania, w przewiezienie podestu czy zorganizowanie eskorty Straży Pożarnej, czy przyniesieniem różnych produktów na plebanię na czas misji. Pani Joannie Piekarek – naszej katechetce za piękne przygotowanie dzieci i scholi. Panu kościelnemu i organiście. Nikt do kogo zwróciłem się o pomoc nie odmówił! I za to bardzo serdecznie dziękuję! Otrzymaliśmy także za przygotowania i przebieg uroczystości pochwały i słowa uznania od biskupa, dziekana i ojców Paulinów. Od listopada rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej w naszych domach. Do końca października będziemy się z tym obrazem modlić na różańcu w kościele. 

Gość Łowicki - artykuł o powitaniu MB Częstochowskiej w Boguszycachł

Gość Łowicki - galeria Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Boguszycach

|  2023  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template