logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017r. 

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu i rozpoczęcie nowego roku kościelnego. Od przyszłej niedzieli odprawiamy jak zawsze w adwent mszę o 7 rano, która ma charakter mszy roratniej. Zachęcam dzieci, by przychodziły na tę Mszę z lampionami. Od przyłszej niedzieli w zakrystii będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

2. W tym tygodniu zakończy się w Dziurdziołach nawiedzenie obrazu Matki Bożej. Na prośbę mieszkanców obraz od razu z Dziurdzioł przejdzie na Zarzecze, a do kościoła powróci na zakończenie odwiedzin Zarzecza. Następną odwiedzaną przez matkę Bożą miejscowością będzie Księża Wola.

3. Tradycyjnie do naszych domów zawita juz od tego tygodnia pan organista z poswięconym opłatkiem. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie pana Karola, który jest dla nas takim pierwszym zwiastunem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ofiary jakie Mu złożymy za opłatek są wynagrodzeniem jego pracy we wszystkie niedziele w ciągu roku. W tym tygodniu pan organista odwiedzi:

poniedziałek – Boguszyce Glisna

wtorek – Byliny Nowe

środa - Soszyce

czwartek – Zielone i Małgorzatów

piątek - Zarzecze

sobota – Boguszyce Parcela

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 2 grudnia wyjazd do Torunia. Szczegóły i zapisy u pani Bożeny Wołowicz z Rawy lub u pani Zofii Skóry z Kaliszek.

5. W II Niedzielę adwentu dzień modlitw za Kościół na Wschodzie.  W związku z tym za tydzień przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. A w czwartek 30 listopada dzień imienin naszego Pasterza Ks. Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby. Pamiętajmy o Nim  w modlitwie.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template