logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26 Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

 

 

1. Po każdej Mszy świętej otrzymamy dziś przed kościołem folder z programem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Obraz będzie u nas 14 i 15 października, ale już od 11 rozpoczniemy przygotowanie duchowe poprzez przeżycie Misji Maryjnych. Będą to bardzo ważne dla nas dni dlatego już dziś proszę, abyśmy zaplanowali sobie czas i wzięli w nich udział. Jeśli wiemy, że naszych sąsiadów nie będzie w kościele, możemy folder wziąć także dla nich, tak aby dotarł do każdego domu. Mam nadzieję, że obecność obrazu Matki Bożej zaowocuje ponownym przejściem obrazu po naszych domach. O tym powiemy więcej już podczas misji. Będzie je prowadził ojciec Józef Stępień, Paulin.

 

2. W przyszłą niedzielę po mszach przed kościołem będzie można zakupić specjalne pamiątki związane z nawiedzeniem obrazu oraz różne ozdoby w postaci chorągiewek czy emblematów. Na tych pamiątkach będzie niewielka marża która zostanie w naszej parafii jako fundusz młodzieżowy.

 

3. Niedziela za tydzień będzie pierwszą miesiąca. Zapraszam do wzięcia udziału w procesji wokół kościoła po Mszy o 9.00. Jak zawsze proszę o obecność asystę, ministrantów, dziewczynki do kwiatków i wszystkich wiernych. 

 

4. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Pierwszy różaniec wyjątkowo o 17.30, bo o 16.00 mamy ślub. Normalnie różaniec będzie o 16.30. Dzieci otrzymają specjalne plansze, na które będą wklejały każdego dnia zbierane na różańcu naklejki. Dla najgorliwszych dzieci pomyślimy na koniec miesiąca o nagrodach :) 

 

5. Można już zgłaszać imiona swoich zmarłych na wypominki roczne. Zachęcam by napisać wypominki na kartce, co usprawni przyjmowanie.

 

6. Od dziś będzie można nabyć za 5 zł kalendarz ścienny wydany jak co roku przez nasza diecezję na 2017 rok.

 


 

 

 

 

|  2023  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template