logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017r. 

1. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy w kościołach wiernych. W naszej parafii doliczyliśmy się 668 osób czyli o 10 osób więcej niż przed rokiem. Daje to 36 % frekwencji. Do Komunii przystąpiło 48,6 % tych którzy byli w kościele. Kobiety na Mszach stanowiły 55,2 %, mężczyźni 44.8 %.

2. Po mszy św. o 9.00 trwają spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

3. Dziś na mszy o 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. W zakrystii można nabywać znicze Caritas na groby naszych zmarłych w cenie 3 zł.

5. Bardzo się cieszę, że dzieci podobnie jak przed rokiem licznie przychodzą na różaniec do kościoła. Codziennie rozdajemy dzieciom ponad 50 naklejek. Chciałbym abyśmy na koniec miesiąca nagrodzili dzieci za ich gorliwość. Zwracam się z prośbą zwłaszcza do tych, którzy nie mogą przychodzić w tygodniu na różaniec z powodu pracy, stanu zdrowia lub podeszłego wieku, aby ufundowali jakieś drobne niespodzianki dla dzieci (książeczkę, płytę, słodycze, przybory szkolne). Tą codzienną modlitwą w kościele dzieci jak i dorośli obejmują przecież całą nasza parafię.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy liturgiczne święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Nasi starsi ministranci wezmą w tym dniu udział w turnieju piłki nożnej w Cielądzu. Życzymy sukcesów :)

7. Dziękuję Państwu Zielińskim z Garłowa za ofiarowane do kościoła kwiaty.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template