logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2017r. 

 

1. Tak jak zapowiadałem tydzień temu, w parafiach naszego dekanatu przeprowadzona będzie dziś zbiórka do puszki jako nasz wyraz solidarności z parafianami w Kurzeszynie po pożarze tamtejszej plebanii. Zbiórka jest oczywiście dobrowolna, ale myślę, że gdyby nas coś takiego spotkało, to również otrzymali byśmy pomoc od innych.

2. W poniedziałek 13 listopada, czyli już jutro, w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych rodziców pt.:  ”Szkoła Przyjazna rodzinie”. Początek spotkania o godz. 17.00. Jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci w domu, to można je zabrać ze sobą, ponieważ dzieci będą miały w trakcie spotkania zagwarantowaną opiekę. Więcej sczegółow na plakacie przed kościołem.

3. Przed kościołem można swoim podpisem wesprzeć obywatelską inicjatywę "Stop aborcji". Przypomnę, że w naszym kraju można ciągle zgodnie z prawem zabić nienarodzone dziecko w trzech przypadkach (choroba dziecka, choroba matki i poczęcie z gwałtu) – wszystkie trzy wywołuja kontrowersje i właśnie temu sprzeciwiamy się skłądając swój podpis.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii świętej.

5. Do końca tego tygodnia będzie jeszcze przy cmentarzu duży kontener na śmieci. Potem wymienimy go już na mały. Jeśli planujemy sprzątnąć wypalone świece czy zmarznięte kwiatki to można wyrzucić do dużego, a jeśli by już był zamknięty to śmieci składamy w betonowym boksie obok bramy.

 

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template