logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017 r.

1. W najbliższy wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy w naszej parafii odpust. Msze święte z poświęceniem ziół i kwiatów będą odprawiane o 7:00;   9:00  i  12:00. Uroczystej sumie odpustowej o 12:00 przewodniczył będzie ojciec duchowny seminarium łowickiego ks. Zbigniew Przerwa. Po sumie jak zawsze procesja, na którą zapraszam ministrantów, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, całą asystę procesyjną, wszystkich parafian i przybyłych gości. 

2. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy do puszek ofiary na nową chorągiew do naszego kościoła. Zebraliśmy 2370 zł. Zamówiona chorągiew będzie kosztować wraz z drzewcem 4200 zł. Będzie to chorągiew dwustronna, haftowana, po jednej stronie wizerunek Jana Pawła II, a po drugiej ks. Jerzego Popiełuszki. Jesli do odbioru chorągwi około 20 września nie znajdzie się jakis sponsor na brakujące 1800 zł to we wrześniu zebralibyśmy jeszcze raz ofiary do puszek.

3. W minionym tygodniu gościliśmy na terenie naszej parafii pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg lub przygotowali poczęstunek. Pielgrzymi odpoczywający przy naszym kościele jak i Ci którzy szli przez Zawady i Stare Byliny, byli bardzo zadowoleni i serdecznie dziękują za okazaną im życzliwość i przygotowane smakołyki. I ja w ich imieniu dziękuje wszystkim, którzy przynieśli ciasto, napoje lub inne produkty.

4. Obraz Matki Bożej zakończy jutro peregrynację wśród mieszkańców Kaliszek. We wtorek, w nasz parafialny odpust, na Mszy o 9.00 obraz podejmie pierwsza rodzina z Zielonego. Tak jak to jest po kolędzie, najpierw obraz odwiedzi  3 domy mieszkańców Dziurdzioł, które przyjmują kolędę z mieszkańcami Zielonego. Obraz do kościoła powróci po zakończeniu odwiedzin w Małgorzatowie.

5. W niedziele za tydzień wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. Zbiórka przed kościołem o 14.00. Przypominam, że zabieramy ze sobą 170 euro, które będzie zebrane w autobusie. I już dziś proszę uczestników wyjazdu o codzienną modlitwę w intencji szczęśliwego pielgrzymowania do Włoch i powrotu do Polski. W związku z wyjazdem nie będzie mnie przez tydzień w parafii i jeśli ktoś planuje załatwianie spraw kancelaryjnych niech to zrobi w tym tygodniu. Najlepiej w zakrystii w porze odprawiania popołudniowych mszy świętych.

6. Starosta Rawski zaprasza na dożynki powiatowe, które w tym roku odbędą się w Białej Rawskiej w niedzielę 27 sierpnia. Początek o godzinie 12.00 na placu miejskim. Dożynki rozpoczną się od Mszy św, a zakończą koncertem zespołu Wilki.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Robert Galach, kawaler z parafii tutejszej i Beata Walczak, panna z parafii Regnów

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template