logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2017 r.

1. Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca, dziś po Mszy o 9.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Po każdej Mszy św. przed kościołem możemy dziś złożyć ofiary do puszek, na nową chorągiew do naszego kościoła. Za sugestią Kół Różańcowych, będzie to chorągiew ze świętym Janem Pawłem II. Bóg zapłać za ofiary.

3. W dniu wczorajszym z Warszawy, a dziś z Łowicza, wyruszyły piesze pielgrzymki na jasną Górę. W pielgrzymce łowickiej weźmiemy udział jutro. Osoby, które się zapisały wyjeżdżają sprzed naszego kościoła o 6.15 rano. Pielgrzymów z Warszawy gościć będziemy na terenie naszej parafii we wtorek. Część pielgrzymów przechodzi przez Zawady i Stare Byliny, część ma odpoczynek przy kościele i nocuje w Księżej Woli. Tradycyjnie możemy poczęstować pielgrzymów jakimś ciastem, owocami, napojem. Jeśli nie będą przechodzić obok waszych domów to taki poczęstunek można przywieźć do kościoła. Najlepiej dziś po południu, jutro wieczorem, lub we wtorek do południa. Z góry serdecznie dziękuję za ugoszczenie pielgrzymów, ponieważ oni niosą wtedy również i nasze intencje na Jasną Górę. 

4. Obraz Matki Bożej zakończy niebawem peregrynację wśród mieszkańców Kaliszek. 15 sierpnia, w nasz parafialny odpust, na Mszy o 9.00 obraz podejmie pierwsza rodzina z Zielonego. Tak jak to jest po kolędzie, najpierw obraz odwiedzi  3 domy mieszkańców Dziurdzioł, które przyjmują kolędę z mieszkańcami Zielonego. Obraz do kościoła powróci po zakończeniu odwiedzin w Małgorzatowie.

5. W czwartek 10 sierpnia obchodzimy w kościele święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. Jest to dzień odpustu parafialnego w Białyninie.

6. Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Rafał Góraj, kawaler z parafii tutejszej i Edyta Agnieszka Dudek, panna z parafii Jeżów

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template