logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela Zwykła  –  30 lipca 2017 r.

1. Jest dziś z nami w kościele Obraz Matki Bożej, który zakończył nawiedzenie Zawad. Na Mszy świętej o 12.00 podziękujemy Maryi za nawiedzenie mieszkańców Zawad, a obraz podejmie pierwsza rodzina z Kaliszek. Po Kaliszkach obraz przejdzie do mieszkańców Zielonego i Małgorzatowa.

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc pielgrzymek, miesiąc ważnych rocznic i świąt narodowych i jak co roku miesiąc trzeźwości. Zachęcam by ten trud trzeźwości kolejny raz spróbować podjąć i ofiarować go za nasze rodziny i nasza ojczyznę.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 16.15. W niedzielę za tydzień procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy o 9.00.

4. Już za tydzień, w święto Przemienienia pańskiego wyrusza z Łowicza piesza pielgrzymka na Jasna górę. Osoby zapisane na pielgrzymkę mogą jak co roku pojechać autokarem z Rawy do Łowicza w niedzielę rano. Jeśli ktoś chciałby przejść w pielgrzymce przynajmniej jeden dzień, w przyszły poniedziałek 7 sierpnia, z Makowa do Wysokienic, to proszę o zgłaszanie się do zakrystii, aby można było zaplanować przejazd do Makowa i powrót z Wysokienic.

5. W ubiegłą niedzielę spotkaliśmy się z sołtysami z naszej parafii oraz osobami z grup parafialnych aby omówić zbliżającą się 10 września  wizytacje księdza biskupa w naszej parafii. Ustaliliśmy, że tym razem powitanie ks. biskupa nastąpi w Soszycach i w związku z tym, tak jak to bywało podczas wcześniejszych wizytacji, spróbujemy udekorować drogę prowadzącą z Soszyc do kościoła. Robiliśmy to niedawno na powitanie Obrazu Matki Bożej, dlatego proszę aby poszczególne wioski powtórzyły tę dekorację na wyznaczonych wcześniej odcinkach drogi. Oczywiście dekoracje jak i porządki będziemy robić na początku września. Ponadto padła propozycja, abyśmy zakupili nową chorągiew do naszej parafii, na początek byłaby to chorągiew z św. Janem Pawłem II. I w związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierzemy na ten cel ofiary do puszek. Może uda się te chorągiew zakupić jeszcze przed naszym parafialnym odpustem. Jeśli ta akcja nam wypali to w przyszłości moglibyśmy w ten sposób doposażyć nasza parafię w kilka innych potrzebnych rzeczy. 

6. Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Rafał Góraj, kawaler z parafii tutejszej i Edyta Agnieszka Dudek, panna z parafii Jeżów

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template