logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28 Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r. - DZIEŃ PAPIESKI


1. Po każdej Mszy świętej możemy nabyć przed kościołem pamiątki związane z nawiedzeniem obrazu Matki Bożej. Można jeszcze wziąć ze stolika folder z programem Misji Maryjnych i nawiedzenia, jeśli ktoś nie otrzymał wcześniej. Do puszek z kolei składamy dziś ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą stypendiami zdolną młodzież.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 spotkanie dzieci i rodziców klas III – komunijnych. A w tym tygodniu w piątek Dzień Nauczyciela. Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły :)

3. We wtorek rozpoczynamy misje związane z przybyciem do naszej parafii obrazu Matki Bożej. Prowadzić je będzie Paulin, ojciec Józef Stępień. Program misji jest na folderach, które były rozdawane. W pierwszym dniu są dwie Msze święte z nauka ogólną o 9.00 i 17.00. Różaniec nieco wcześniej bo o 16.00 i Apel Jasnogórski o 21.00.   W  środę i czwartek podobny program, z tym że dochodzą nam nabożeństwa o 10.30 dla dzieci z klas I - V i o 12.00 dla młodzieży z kl. VI   i z Gimnazjum. W czwartek dzień spowiedzi. Księża będą już 15 – 20 minut przed każdą Mszą. W piątek przybywa Obraz. Abyśmy wszyscy wzięli udział w jego powitaniu, nie ma Mszy do południa. Gromadzimy się w kościele na różańcu o 16.00. Około 16.30 po przybyciu księdza biskupa procesją z krzyżem i jeśli pogoda pozwoli z chorągwiami pójdziemy pod scenę Domu Kultury gdzie ok 16.50 przybędzie pod eskorta policji z Wysokienic Obraz. Po wyjęciu Obrazu ze specjalnego samochodu – kaplicy będziemy szli do kościoła. Najpierw Krzyż, potem chorągwie, potem delegacje niosące Obraz, ksiądz biskup z kapłanami, zespół Wspomnienie i my za Obrazem. Pierwszą delegację stanowią państwo sołtysi, następnie obraz przejmą do niesienia dwie rodziny, po rodzinach nasi starsi ministranci, a przed schodami kościoła panowie z asysty, która zwykle niesie baldachim na procesjach. Panowie z asysty wniosą obraz do kościoła i postawią na specjalnie przygotowanym tronie. Nastąpi obrzęd powitania. Po powitaniu ksiądz biskup ubierze się do Mszy a my w tym czasie śpiewamy pieśni maryjne.
Jeśli kupiliśmy przed kościołem małe chorągiewki to przynieśmy je ze sobą na powitanie Obrazu.
    Po Mszy świętej rozpocznie się czuwanie, które potrwa całą noc. Do godz. 21.00 czyli do wspólnego Apelu, niech czuwają rodziny z całej parafii, którym trudno będzie przybyć w nocy ze swoją wioską. Najlepiej podczas czuwania wioski zaśpiewać jakąś pieśń i odmówić cząstkę Różańca. Po apelu czuwać będziemy w nastepującym porządku:

22.00 – 22.30 – Zielone i Małgorzatów
22.30 – 23.00 – Nowe Byliny
23.00 – 23.45 – Młodzież ze scholi
1.30 – 2.00 – Księża Wola
2.00 – 2.30 – Stary Byliny
2.30 – 3.00 - Soszyce
3.00 – 3.30 - Zawady
3.30 – 4.00 - Dziurdzioły
4.00 – 4.30 – Boguszyce Małe i Kaliszki
4.30 – 5.00 – Boguszyce Parcela i Glisna
5.00 – 5.30 – Boguszyce Duże
5.30 – 6.00 – Garłów i Zarzecze

O północy przerwa w czuwaniu wiosek i Msza święta zwana Pasterką Maryjną. Na te Mszę zaprasza się księży i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, co uczyniłem. Mam nadzieję, że przybędą aby razem z nami modlić się o kolejne powołania.
W sobotę nasze modlitwy zaczynamy o 8.45 śpiewem Godzinek. O 9.00 Msza dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia. O 10.30 msza dla dzieci i młodzieży. O 15 Msza na zakończenie Misji z pożegnaniem Obrazu, który zostanie przewieziony do Cielądza.
Wykorzystajmy dobrze ten tydzień aby umocnić swoją wiarę. Nie żałujmy czasu dla Pana Boga i Matki Najświętszej. Być może za naszego życia nie będzie już takiego nawiedzenia Obrazu w parafii.

4. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł za sztukę. Jak co roku akcja ta przynosi środki, z których Caritas może prowadzić swoją działalność, a więc głównie pomoc najbiedniejszym.

5. Można już zgłaszać imiona swoich zmarłych na wypominki roczne. Zachęcam by napisać wypominki na kartce, co usprawni przyjmowanie. W zakrystii są jeszcze kalendarze na 2017 rok.

|  2023  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template