logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r.

1. Już prawie od tygodnia gromadzimy się na nabożeństwach majowych, w kościele o 16.30, a przy kapliczkach zwyczajowo w godzinach przedwieczornych. Podobnie jak w roku ubiegłym chętnie odwiedzę Was śpiewających Majowe przy kapliczkach. W tym tygodniu spotkamy się przy kapliczce z mieszkańcami Starych Bylin w piątek o godz. 19.00.

2. Jutro w uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Msze święte o 9.00, 12.00 i 17.00. Głównej mszy o 12.00 przewodniczył będzie i wygłosi do nas Słowo Boże, ks. Marek Kania, nowy proboszcz parafii Żelechlinek. Na koniec tej Mszy przejdziemy z uroczystą procesją wokół kościoła. Zapraszam serdecznie asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, wszystkich parafian i przybyłych gości.

3. W najbliższą sobotę przypada 100-lecie pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie dzieciom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Główne uroczystości dla naszego dekanatu z udziałem księdza biskupa Andrzeja odbędą się w Rawie Mazowieckiej, w parafii Chrystusa Króla. Początek o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.

4. 29 maja w poniedziałek, wyrusza z Łowicza po raz 362 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest to jedna z trzech najstarszych pielgrzymek w Polsce, a ponieważ każdego roku wchodzi na Jasną Górę jako pierwsza w sezonie pielgrzymkowym, nazywana jest przez Paulinów “Jaskółką”. Pielgrzymka pierwszy nocleg ma w Jeżowie i jeśli komuś trudno byłoby zapisać się w Łowiczu, można dołączyć do niej również na trasie. Atutem pielgrzymki jest jej krótki czas, do Częstochowy dochodzi bowiem już w sobotę rano, a więc wystarczą 5 dni urlopu i można wziąć w niej udział. Szczegóły na plakacie.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Rafał Stolarek, kawaler z parafii tutejszej i Anna Maria Jagodzińska, panna z parafii św. Trójcy w Bydgoszczy

 

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template