logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2017 r.

1. Jutro rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 16.30, a więc przed Mszą. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota, kiedy to majowe odprawimy po Mszy o 17.00 z powodu ślubu. Zachęcam również do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach na tradycyjny śpiew litanii do matki Bożej. Podobnie jak w roku ubiegłym chętnie odwiedzę Was śpiewających Majowe przy kapliczkach.

2. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. A we wtorek święto flagi narodowej. Pamiętajmy o biało-czerwonych barwach przy naszych domach. W czwartek świętego Floriana patrona strażaków. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00. W sobotę święto apostołów Filipa i Jakuba.

3. W sobotę rozpoczyna się w naszej parafii Czterdziestogodzinne Nabożeństwo poprzedzające nasz parafialny odpust. Miedzy Mszami będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament, byśmy mogli w ciszy spotkać się z Panem Jezusem. Zachęcam do znalezienia czasu na taką indywidualną albo rodzinną adorację. 

4. Niedziela za tydzień jest pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego po Mszy o 9.00 przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich wiernych do udziału w tej procesji. Będzie to także niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. Z tej racji w Kutnie odbędzie się w sobotę wieczorem modlitewne czuwanie w intencji powołań. Szczegóły na plakacie.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Radosław Klimek, kawaler z parafii Wysokienice i Martyna Jarecka, panna z parafii tutejszej

Paweł Wieprzkowicz, kawaler z par. Ojców Pasjonistów z Rawy Mazow. i Angelika Paluszek, panna z par. tutejszej

Sebastian Gierach, kawaler z parafii NPNMP w Rawie Maz i Wioleta Trębacz, panna z parafii tutejszej

Rafał Stolarek, kawaler z parafii tutejszej i Anna Maria Jagodzińska, panna z parafii św. Trójcy w Bydgoszczy

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template