logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23 Niedziela Zwykła – 4 września 2016 r.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o 9.00. Podczas tej mszy poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszych dzieci.

 

W czwartek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach świętych o 7.00 i 17.00 poświęcenie ziarna do siewu.

 

W tym roku szkolnym dzieci z klas trzecich przystąpią do swojej Pierwszej Komunii Świętej. Te uroczystość przeżywać będziemy 11 czerwca, w niedzielę przed Bożym Ciałem. Bardzo proszę by dzieci wraz z rodzicami uczęszczały systematycznie na msze święte niedzielne, co jest dla dzieci najlepszą formą katechezy i przygotowania. Specjalne nauki dla tych dzieci będą w 3 niedziele miesiąca na Mszy o 9.00. W pozostałe niedziele dzieci mogą chodzić na dowolną Mszę. Przez cały rok mogą podchodzić razem z dorosłymi do Komunii, ale z paluszkiem położonym na ustach. Wtedy będę udzielał im błogosławieństwa.

 

Kandydatów do sakramentu małżeństwa, którzy chcieliby w naszej parafii odbyć kurs przedmałżeński zapraszam w przyszłą niedzielę czyli 11 września na pierwsze spotkanie po Mszy o 9.00.

 

W niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 9.00 przeżyjemy nasze parafialne dziękczynienie za plony czyli dożynki. Delegacje z wieńcami powitamy przed kościołem a następnie uroczyście wprowadzimy do świątyni. Po mszy moglibyśmy zrobić symboliczny poczęstunek z chleba i miodu czy prostego ciasta. W związku z tym proszę pszczelaży z naszej parafii o dostarczenie przed niedzielą choćby po małym słoiczku miodu aby na niedziele przygotować taki poczęstunek.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Stępowski, kawaler z par. tutejszej i Patrycja Rogulska, panna z par. Krzemienica

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template