logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22 Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016 r.

 

1. W Parafii Sadkowice odbywają się dziś dożynki powiatowe z udziałem księdza biskupa ordynariusza naszej diecezji. Początek o godz. 12.00 na placu przy szkole w Sadkowicach. Podczas dożynek w Sadkowicach prezentowane są również wieńce z naszej parafii. Abyśmy wszyscy mogli je zobaczyć, zapraszam delegacje, które zrobiły te wieńce na Mszę do naszego kościoła w niedzielę 11 września. I my podziękujemy wtedy za plony w naszej parafii. Jeśli jakaś wioska chciałaby zrobić dodatkowy wieniec, oprócz tych zrobionych już na dożynki powiatowe, to również zachęcam.

 

2. W najbliższy czwartek rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17. Msza święta o godzinie 8.00. Zapraszam na nią uczniów, rodziców i wszystkich pracowników naszej szkoły. Uczniów zachęcam do spowiedzi, aby z oczyszczoną duszą przystąpić do kolejnego roku nauki.

 

3. Pierwszy września to także kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Msza święta za poległych w latach 1939 - 45 w czwartek o 7.00.

 

4. Parafia Chrystusa Króla w Rawie Mazowieckiej organizuje pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i do Estonii. Szcegóły w gablocie przed kościołem. Jest tam telefon do księdza Piotra, który organizuje wyjazd.

 

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od 16.00. A w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy o 9.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę, ministrantów, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. Podczas Mszy o 9.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne naszym pierwszoklasistom i zerówkowiczom :)

 

6. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na zdjęcie kapliczki lub krzyża z terenu naszej parafii. Wszystkie nadesłane fotografie można oglądać na stronie internetowej naszej parafii www.parafiaboguszyce.pl. A ja chciałbym wyróżnić za najciekawsze fotografie, następujące osoby: Zuzia Milczarek (krzyż w Soszycach), Kamila Skóra ( kapliczka w Kaliszkach), Jakub Stalka (Matka Boża w Starych Bylinach), Kasia Fedorowicz (krzyż w Garłowie)

 

7. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Kocik, kawaler z parafii tutejszej i Anna Renata Skorupińska, panna z parafii N.M.P. w Rawie Mazow.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template