logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 Niedziela Zwykła - 31 lipca 2016 r.

 

1. Dziś zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Cieszę się, że mogliśmy w czwartek odbyć pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie z papieżem. Relacja z tego wyjazdu na naszej parafialnej stronie internetowej.

2. Jeszcze dziś o godzinie 16.00 w Boguszyckim Centrum Aktywności Kulturalnej z nowym programem wystąpi Zespół Śpiewaczy z Boguszyc. Wśród zaproszonych gości miedzy innymi ksiądz biskup Józef Zawitkowski. Wstęp na koncert jest wolny, zatem zapraszam w imieniu organizatorów wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić dzisiejsze popołudnie. 

3. W sobotę szóstego sierpnia wyrusza z Łowicza diecezjalna łowicka piesza pielgrzymka na Jasna Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy brązowej, do której należymy, w najbliższą środę o godzinie 19.00 w dużym kościele w Rawie Mazowieckiej. Podczas tego spotkania można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę. Zachęcam!

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 16.15. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o 9.00 i 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę, dziewczynki do sypania kwiatków, panów do baldachimu, ministrantów i wszystkich wiernych. 

5. W gablocie przed kościołem znajdziemy zaproszenie na piknik na zakończenie lata. Odbedzie się on w sobotę 27 sierpnia w CAKu w Boguszycach. Więcej szczegółów u sołtysów, u nich także zapisy na tę imprezę.

6. W poniedziałek 8 sierpnia jak co roku przybedzie na teren naszej parafii piesza akademicka pielgrzymka z Warszawy. Już dziś zwracam się z prośbą o życzliwe przyjęcie pielrzymów na odpoczynku czy na noclegu, szczególnie w Księżej Woli, gdzie część pielgrzymów od lat nocuje. Jeśli obok waszego domu nie będą szli pielgrzymi, to można kawałek ciasta albo inny smakołyk podrzucić w przyszłą sobotę lub niedzielę na plebanię, bo jak co roku będziemy taki poczęstunek przygotowywać przy plebanii i przy kościele.

7. Już jutro zaczyna się sierpień, tradycejnie miesiąc trzeźwości. Zaczyna się jak co roku rocznicą Powstania Warszawskiego, a potem będzie nam przypominał o innych ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Dlatego zachęcam do podjęcia astynencji w tym miesiącu. Pewnie nie będzie łatwo, ale spróbujmy.

8. Dziś ostani dzień konkursu fotograficznego na najpiekniejsze zdjęcie kapliczni lub krzyża w naszej parafii. Zachęcam do przysyłania zdjęć na mailowy adres parafii.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template