logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17 Niedziela Zwykła - 24 lipca 2016 r.

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tak piekne przyjęcie młodziezy z Włoch w piątkowy wieczór. Panu wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy, wszystkim paniom, które przyniosły ciasto oraz obecnym za stworzenie bardzo miłej atmosfery. Mam nadzieję, że młodzi Włosi zabiora ze sobą pozytywny obraz naszego kraju i nas Polaków. Dziękuję rodzinom, które przez kilka dni otworzyły dla młodzieży swoje domy. I tym do których Włosi dotarli i tym, którzy deklarowali gotowość przyjęcia. Jeszcze dziś uroczyste pożegnanie grupy z Włoch. Początek o godz. 18.00 w Dużym Kościele w Rawie. Po modlitwie, około 19 będzie radosne przejście na zamek i festyn podczas którego pożegnamy naszych gości. Jutro udadzą się do Krakowa aby tam spędzić tydzień z młodzieżą z całego świata.

2. Dziś po każdej mszy świętej przed kościołem poświecenie pojazdów. Nowy zawsze warto poświecić aby bezpiecznie nam służył. Ten który posiadamy od lat również, bo przecież przez ostatni rok może złamalismy w nim jakieś przepisy albo zdenerwowaliśmy się na innych kierowców, dlatego również warto odnowić poświęcenie, aby "wyrzucić" z naszego auta złego ducha. Ofiary składane przy okazji poświęcenia będą naszym wsparciem środków transportu dla misjonarzy obiętych pomoca organizacji Miwa Polska.

3. Osoby, które zapisały się na wyjazd na mszę z papieżem w Częstochowie w czwartek 28 lipca, mogą wpłacać po 40 zł. Wyjazd sprzed kościoła będzie o godzinie 3.30 rano. Koniecznie powinniśmy posiadać dowód tożsamości, możemy wziąć składany taborecik, napoje tylko w plastikowych butelkach lub termosie. Nie zabieramy parasoli z ostrym metalowym czubkiem, szklanych opakowań, noży czy innych ostrych przedmiotów. Powrót mam nadzieje około 17.

4. W związku z konkursem na zdjęcie kapliczki lub krzyża na terenie naszej parafii spływają już na mailowy adres parafii pierwsze fotografie. Czekamy na następne. Należy wysłać pocztą internetową do końca lipca na adres parafii   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  jedno lub maksymalnie dwa zdjęcia zrobione w formacie JPEG. Napisać gdzie znajduje się sfotografowana kapliczka i kto zrobił zdjęcie. Adres strony to:   www.parafiaboguszyce.pl

5. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która wychodzi z Łowicza 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

|  2024  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template