logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019r. 

1. Dziękuję za pomoc w świątecznej dekoracji naszej świątyni. Zarówno dorosłym jak i młodzieży. Cieszę się z Waszego zaangażowania w funkcjonowanie naszej parafii.

2. Pojutrze  Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zwyczajowo pościmy, choć nie jest to post nakazany ale zwyczajowy. Zachęcam by wieczerzę wigilijną rozpocząć od przeczytania ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, zaśpiewania kolędy i chwili wspólnej modlitwy. Niech nie będzie wokół nas w tym dniu ludzi samotnych. Może trzeba zaprosić sąsiada jeśli mieszka sam i nie ma nikogo z rodziny. O północy tradycyjnie Pasterka. Zapraszam na nią wszystkich parafian i gości, którzy będą spędzać u Was święta. Zapraszam ministrantów i scholę z panem Grzegorzem, którego tradycyjnie prosimy o niepowtarzalny akompaniament akordeonowy :) 

W Boże Narodzenie msze święte o 9.00 i 12.00. W drugim dniu świąt, czyli w święto św. Szczepana, na obu mszach świętych  tradycyjnie poświęcimy owies. 

3. Od najbliższego piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterksą czyli kolędę. Zachęcam do obecności wszystkich członków rodziny. Dzieci uczące się przygotowują zeszyt od religii. Plan kolędy na ten tydzień:

piątek od 8.30 - Soszyce od Ścieków do państwa Skórów

sobota od 8.30 - Soszyce od państwa Łopatków do końca

poniedziałek (30 grudnia) od 8.30 – Zawady

wtorek (31 grudnia) – Zawady Kolonia

W tym tygodniu możliwość spowiedzi w naszym kościele w poniedziałek przed mszą o 17, a w wigilię przed mszą o 8 rano. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku kilka zdań podsumowania tego co wydarzyło się w naszej parafii w 2019 r.

 

 

 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template