logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  12 sierpnia 2018 r. - XIX Niedziela Zwykła

1. Dziękuję za kolejne ofiary na rzutnik. Do puszek przed tygodniem zebraliśmy 1680 zł.

2. W środę gościliśmy na terenie naszej parafii pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg lub przygotowali poczęstunek. Pielgrzymi odpoczywający przy naszym kościele jak i Ci którzy szli przez Zawady i Stare Byliny, byli bardzo zadowoleni i serdecznie dziękują za okazaną im życzliwość i przyjęcie. I ja w ich imieniu dziękuje wszystkim, którzy przynieśli ciasto, napoje lub inne produkty oraz Paniom, które pomagały w tym dniu na plebanii. Szczególnie chcę podziękować naszym parafialnym skautom z zastępu "SOWA", dzięki którym pielgrzymi byli wspaniale obsłużeni przy naszym kościele.

3.W najbliższą środę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy w naszej parafii odpust. Msze święte z poświęceniem ziół i kwiatów będą odprawiane o 7:00;   9:00  i  12:00.  Po sumie o godz. 12.00 jak zawsze procesja, na którą zapraszam ministrantów, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, całą asystę procesyjną, wszystkich parafian i przybyłych gości. 

4. Starosta Rawski zaprasza na dożynki powiatowe, które w tym roku odbędą się w Cielądzu w niedzielę 26 sierpnia. Rozpoczęcie dożynek Mszą św. godzinie 12.00 na placu w centrum Cielądza. Dożynki zakończą się koncertem znanych zespołów: Elektryczne Gitary i Boys. 

5. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony chcemy przeżyć w niedzielę 9 września. W związku z tym zapraszam państwa sołtysów i przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się na plebanii jutro, tj w poniedziałek o godz. 19.00.

6. W nocy z czwartku na piątek wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Zbiórka przed kościołem o godz. 00.30. Przypominam, że zabieramy ze sobą 200 euro, które będzie zebrane w autobusie. I już dziś proszę uczestników wyjazdu o codzienną modlitwę w intencji szczęśliwego pielgrzymowania i powrotu do Polski. W związku z wyjazdem nie będzie mnie przez tydzień w parafii i jeśli ktoś planuje załatwianie spraw kancelaryjnych niech to zrobi w tym tygodniu. 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template