logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019r. 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 720zł

2. W imieniu pana organisty dziękuję wszystkim rodzinom naszej parafii, które przyjęły od pana organisty opłatek i złożyły mu ofiarę. Jeśli kogoś nie było w domu, to opłatek można jeszcze otrzymać w zakrystii.

3. W środę w naszej parafii adwentowy dzień skupienia i spowiedź przed Bożym Narodzeniem. Msze święte o 9, 12 i 17. Spowiedź 15 – 20 minut przed każdą Mszą. Uczniowie naszej szkoły z klas: 5, 6, 7 i 8 przychodzą do kościoła na godzinę 8.15, aby po spowiedzi zdążyć na drugą godzinę lekcyjną. W środę powinno być do dyspozycji sześciu księży z dekanatu więc nie odkładajmy proszę spowiedzi na ostatnie dni przed świętami bo wtedy będzie trudniej skorzystać z tego sakramentu.

4. Dziękuję za torby miłosierdzia z darami dla osób ubogich. Jeśli ktoś jeszcze chce złożyć takie dary to jutro jest już ostatni dzień, ponieważ we wtorek będą już zabrane.

5. Są jeszcze do kupienia w zakrystii świece wigilijne. Zostały tylko mniejsze po 5 zł. 

6. W piątek powinny dojechać do kościoła choinki. Po mszy wieczornej (w piątek) zajmiemy sie dekoracją świąteczną w kościele. Bardzo proszę o pomoc w dekoracji osoby, które na każde święta niezawodnie zgłaszały się do takiej pomocy. Liczę, że nie zabraknie wśród pomagających, młodzieży, starszych ministrantów i scholi.

7. Jutro lub we wtorek zostanie w naszym kościele zamontowany boczny ołtarz, który powróci po renowacji. A na zewnątrz kościoła, przy wyjściu od strony plebanii można zobaczyć próbki płyt (zatwierdzonych po kilku tygodniach oczekiwania przez konserwatora zabytków) z jakich będzie zrobiony w przyszłym roku nasz nowy chodnik.

 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template