logotype

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 maja  2020 r. 

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wraz z całym kościołem cieszymy się, że Pan Jezus nasz Zbawiciel spełnił składaną obietnicę i posłał Swojego Ducha najpierw do apostołów a potem do całego Kościoła.  Jutro w drugim dniu Zielonych Świątek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w naszym kościele o 17.00. A w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Wizyty domowe z Komunią od godziny 9.00, spowiedź w kościele po południu od 16.15.

2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Myślę, że powinniśmy się normalnie do niej przygotować i jeśli rząd nie zakaże przeprowadzania procesji to tradycyjnie pójdziemy do czterech ołtarzy. W tym roku wypada następująca kolejność przygotowania ołtarzy:

ołtarz I – Dziurdzioły

ołtarz II – Boguszyce Małe

ołtarz III – Boguszyce Duże

ołtarz IV – Stare Byliny

3. Według obecnych rozporządzeń rządu nie ma juz ograniczeń ilościowych wiernych w kościołach. Jesteśmy jedynie zobowiązani by zachować bezpieczną odległość a wewnątrz budynku kościoła nadal mieć osłonięte usta i nos. 

4. Dziękuję Paniom: Ani, Joli, Monice i Ani za wymianę dekoracji w naszym kościele z Wielkanocnej na Zielonoświatkową :)  Dziękuję rodzinie z naszej parafii, która wykonała i ufundowała donice kwiatowe przed nasz kościół. Niech wszystkim życzliwym ludziom, którzy troszczą się o nasza parafię Pan Bóg za to wynagradza Swoimi łaskami.

5. Wielokrotnie dziękowałem Wam Drodzy Parafianie za ofiarność i troskę o materialną stronę naszego kościoła. Udowodniliście już nie raz, że potraficie być hojni i solidarni. I oto przed nami wyzwanie nieco innej natury. Nasz parafianin Kuba Fangrat staje przed ostatnią szansą na powrót do zdrowia. Jak wiemy od lat, Kuba ma problemy z chodzeniem a szansą dla niego jest droga operacja. Jej koszt to 235 tyś. zł. Na szczęście Kuba nie będzie musiał lecieć za granicę, bo operacji tej podejmą się nasi polscy chirurdzy. Jednak jej koszt przekracza możliwości rodziny. Dlatego rusza publiczna zbiórka na pokrycie kosztów operacji Kuby. Poprzez Fundację  “SIEPOMAGA” możemy już wpłacać pieniądze na specjalne konto dla Kuby. Ministranci przed kościołem rozdają ulotki. Numer konta znajdziemy też na stronie parafii. Ale ponieważ są nasi parafianie, którzy nie mogą chodzić do kościoła dlatego w imieniu Kuby i Jego Rodziców zwracam się o zbiórkę także w naszych domach. Za dwa tygodnie w niedziele 14 czerwca w CAK-u w Boguszycach odbędzie się o godz. 9.30 spotkanie dla osób, które chciały by pomóc w takiej zbiórce, nie ukrywam, że liczymy zwłaszcza na naszych niezawodnych sołtysów. O szczegółach naszych postanowień będę informował na bieżąco. RAZEM POSTAWIMY KUBĘ NA NOGI!!

numer konta na pomoc dla Kuby: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

tytuł wpłaty: 22218 Jakub Fangrat darowizna

 

Komunia święta w naszej parafii w niedzielę 28 czerwca o 10.00.

Rocznica I Komunii świętej w niedzielę 5 lipca o 9.00.

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template