logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 1 Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego 2021

1. Serdeczne Bóg zapłać Paniom za dekoracje na Wielki Post. Kolor fioletowy przypomina nam, że rozpoczynamy czas pokuty, refleksji nad pasją Pana Jezusa, czas postu, postanowień wielkopostnych i przygotowania do świąt wielkanocnych. W Wielkim Poście podczas mszy św. nie odmawia się Gloria i nie śpiewa Alleluja, ponieważ są to śpiewy świąteczne wyrażające radość i chwałę zmartwychwstania na które czekamy z nadejściem Wielkanocy.

2. W zeszłą niedzielę 21 lutego na mszy o godzinie 9.00 odbyło się poświęcenie i rozdanie książeczek modlitewnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Kto nie mógł odebrać są jeszcze w zakrystii.

3. W czasie wielkiego Postu zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie drogi krzyżowej, w piątki o godzinie 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do bierzmowania. W poście odprawiamy również nabożeństwo Gorzkich żalów. Nabożeństwo w każdą niedzielę w Wielkim Poście po mszy o godz. 12.00.

4. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się tradycyjnie po 5 niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 22-24 marca, Rekolekcje poprowadzi ksiądz Rafał Banasiak, proboszcz parafii Giżyce, profesor śpiewu w naszym seminarium. Ksiądz Rafał prowadził już kiedyś u nas rekolekcje adwentowe.

|  2021  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template