logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –     VII Niedziela Zwykła  – 23 lutego 2020r. 

1. W nocy z piątku na sobotę w szpitalu w Tomaszowie zmarł ojciec Zbigniew Pisiałek, proboszcz parafii ojców Pasjonistów w Rawie. Miał 60 lat. Wspólnocie Pasjonistów składamy słowa głębokiego współczucia. Z ojca Zbigniewa polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

2. Dziękuję za kolejne ofiary zebrane przez państwa sołtysów na chodnik wokół kościoła. Małe Boguszyce 2700, Soszyce 2650, Dziurdzioły i Zarzecze 6820, Kaliszki 1000.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Jak zawsze pierwszym dniem postu jest środa popielcowa. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o 12 i 17. W Popielec jest post ścisły, a więc nie spożywamy pokarmów mięsnych, jak też ograniczamy swoje posiłki co do ilości, spożywając tylko jeden posiłek do syta, a pozostałe skromniejsze niż zwykle. W Wielki Post nie bierzemy udziału w zabawach, zwłaszcza tanecznych i podejmujemy postanowienia pomagające nam w nawróceniu. Może więc warto rzucić papierosy albo nie sięgać po alkohol. Młodsi mogliby pewnie mniej czasu poświęcać na komputer, telewizję czy tablet. Każdy niech wybierze coś dla siebie. W Wielkim Poście jak zawsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o 16.30, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o 12.

4. W najbliższą środę w obiekcie TATAR w Rawie, przy ul. Katowickiej 20D odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania inwestycji domowych z programu “Czyste Powietrze”. Początek spotkania o godz. 18.00.

5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53 Tydzień Modlitw O Trzeźwość Narodu. W tym roku pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcam do modlitw w tej intencji, zwłaszcza za konkretną osobę, o którą martwimy się, że nadużywa alkoholu. 

6. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację pożytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, bo liczy się każda złotówka jaką przekazujemy na dobry cel.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template