logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 32 Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

 

1. W miniony poniedziałek zakończyły się nabożeństwa różańcowe. Pięćdziesiąt troje dzieci otrzymało ngrody za udział. Raz jeszcze dziękuję wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci. Matka Boża niech wyprasza Wam potrzebne łaski.

2. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszej diecezji Uroczystość Świętej Wiktorii, patronki diecezji. Główne obchody w Łowiczu od godziny 10.00. Msze święte w naszej parafii o 9.00 i 12.00. W parafii Wysokienice odpust z racji świętego Marcina.

3. Do wtorku włącznie, a więc przez Oktawę Wszystkich Świętych, możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu oprócz przyjęcia Komunii trzeba nawiedzić cmentarz z modlitwą.

4. Dziś po Mszy o 12.00 pierwsza rodzina przejmuje z kościoła obraz Matki Bożej. Będzie to rodzina z Soszyc. Razem z obrazem otrzymamy modlitewnik, który pomoże przeżyć dobrze te 24 godziny obecności Matki Bożej w naszym domu. Modlitewnik przekazujemy razem z obrazem. Obraz po zakończeniu odwiedzin całej wsi, przynosimy do kościoła aby wspólnie podziękować Matce Bożej na Mszy niedzielnej o 12.00. Na tę Msze starają się przyjść również mieszkańcy tej wsi, która obraz przejmuje. I po Mszy zabiera Go z kościoła pierwsza rodzina.  Proponuję by rodziny między sobą przekazywały obraz około godziny 17.00. Po obraz do sąsiadów udają się co najmniej dwie osoby z domu, a najlepiej cała rodzina. Jeśli oddajecie obraz sąsiadom samotnym, to można pomóc im w zaniesieniu obrazu. Przekazująca rodzina odczytuje z modlitewnika specjalną formułę błogosławieństwa. Wcześniej przygotowujemy miejsce na stole lub komodzie, przykryte obrusem z zapaloną świecą. Zachęcam by przy okazji obrazu przeprosić się w rodzinach czy pomiędzy sąsiadami, jeśli są jakieś zranienia z przeszłości. A jeśli ktoś od lat nie był u spowiedzi, by z niej skorzystać. Ostania rodzina z danej wsi przywozi obraz do kościoła i jeśli jest to w środku tygodnia, obraz do niedzieli pozostanie w kościele. Po Soszycach Obraz przejmują mieszkańcy Boguszyc – Parceli. Po Parceli Boguszyce Glisna, Boguszyce Duże i Boguszyce Małe. Cały program nawiedzenia na stronie internetowej parafii, a ja będę oczywiście na bieżąco informował o kolejności nawiedzenia poszczególnych wiosek.

5. W ubiegłym tygodniu złożyłem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o dofinansowanie prac przy odnowieniu ołtarza głównego w naszym kościele. Całość prac została przez konserwatorów wyceniona na blisko 280 tyś. zł. Wniosek do ministerstwa opiewa na 49% tej sumy. O pozostałe 51% będę zabiegał w Urzędzie Marszałkowskim oraz u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jeśli choć jeden z tych wniosków przejdzie to wiosną rozpoczęlibyśmy prace przy głównym ołtarzu. Módlmy się by przeszły wszystkie 3, wtedy całość prac zostałaby pokryta ze środków zewnętrznych.

6. W przyszłym roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Rzymu w terminie 20 – 26 sierpnia 2017 r. W programie oprócz Rzymu znajdzie się Wenecja, Asyż, Monte Cassino. Koszt prawdopodobnie wyniesie 990 zł plus około 170 uero. Zapisy rozpoczniemy gdy będę miał szczegółowy program i dokładny kosztorys, ale już dziś proszę rezerwować sobie termin i odkładać pieniądze :)   Może zamiast kolejnego tableta warto wnukowi albo dziecku na "18-stkę" ufundować taki wyjazd :)

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template