logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XXI Niedziela Zwykła  – 25 sierpnia 2019r.

1. Gościmy dziś w parafii księdza Mirosława Wąsiewicza, pracującego na Ukrainie. ks. Mirosław podzieli się z nami doświadczeniem swojej misyjnej pracy, a my będziemy mogli wesprzeć go materialnie ofiarami do puszki przed kościołem. 

2. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W modlitwie łączymy się ze wszystkimi, którzy tę Uroczystość przeżywać będą na Jasnej Gorze. W naszym kościele msze święte o 9.00, 17.00 i 18.00.

3. Już w niedzielę za tydzień rozpoczyna się wrzesień. Pierwszego dnia tego miesiąca jak co roku w modlitwach wspominamy ofiary II Wojny Światowej, w kolejną rocznicę wybuchu wojny.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszam na procesję eucharystyczna wokół kościoła po Mszy o 9.00. To już przedostatnia procesja w tym roku. 

4. Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze 31 sierpnia – 1 września. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony zorganizujemy w tym roku w niedzielę 8 września. 

5. Kalendarze ścienne wydane przez naszą diecezję są już do nabycia w zakrystii i kancelarii w cenie 5 zł. Ponieważ rok 2020 będzie 100-tną rocznicą urodzin Jana Pawła II, kalendarz zawiera piękne zdjęcia naszego świętego Papieża.

6. Uwaga chłopcy i dziewczynki z roczników 2014 i 2015 – Klub Sportowy Mazowia ogłasza nabór do zespołów w piłkę nożną. Szczegóły w gablocie przed kościołem. A na facebookowym profilu Mazowii możliwość zapisania się na bezpłatny wyjazd na mecz Widzewa w sobotę 14 września do Łodzi, w ramach funduszu obywatelskiego, pod warunkiem uczestnictwa dziecka wraz z dorosłym opiekunem.

W najbliższą niedzielę 1 września zostanie odprawiona msza święta przy pomniku upamiętniającym śmierć brata Wilhelma w styczniu 1945 roku. Będzie to również okazja do modlitwy za ofiary II Wojny Światowej. Początek o 16.00 przy hotelu Hetmański na Podlasiu.

 

|  2019  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template