logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 17 maja  2020r. 

1. Jutro wypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Cała Polska dziękuję Bogu za Osobę Papieża Polaka, za Jego posługę i za miłość do Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech pamięć o Janie Pawle II przyczynia się do poznawania Chrystusa i Ewangelii, i życia według jej zasad, bo z tego nasz święty patron byłby najbardziej zadowolony.

2. Zachęcam do włączania się w śpiew litanii do Matki Bożej. W kościele codziennie o 16.30 oraz przy waszych kapliczkach. Nie pozwólmy, żeby wirus zabił te nasza wielopokoleniową tradycję. Zakazu spotkań przy kapliczkach nie ma, myślę więc, że z zachowaniem środków ostrożności moglibyśmy, zwłaszcza w tym trudnym czasie trwać na tej naszej majowej pięknej modlitwie. 

3. W piątek 22 maja przypada 16 rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Pasterza naszej diecezji. Polecajmy dalsze lata posługi księdza Biskupa Andrzeja  Panu Bogu i Matce Najświętszej. 

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Zesłanie ducha Świętego. Przypominam o spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Okres wielkanocny trwa do Zesłania Ducha Świętego, a więc jeszcze dwa tygodnie. W naszym kościele spowiedź w tygodniu przed każdą mszą świętą, podobnie w innych kościołach.  Na naszych podwórkach ale i przy drogach i na chodnikach widać już coraz częściej bawiące się dzieci. Może już czas pomyśleć o powrocie na msze święte? Otwarcie naszych szkół, które zapewne nastąpi tylko na chwilę w czerwcu, nie sprawi magicznie, że dzieci zechcą same z siebie chodzić do kościoła. My dorośli musimy uważać, żeby przez wirusa nie stracić czegoś najważniejszego, chrześcijańskiego ducha w naszych rodzinach. 

5. Od kilku dni w naszych kościołach podczas nabożeństw może uczestniczyć więcej wiernych. Zasada 1 osoby na 10 metrów kwadratowych oznacza w naszej świątyni możliwość uczestnictwa 30 osób wewnątrz budynku kościoła. Jeśli taką samą zasadę (1 osoba na 10 m kw.) zastosujemy do placu przykościelnego, to oznacza możliwość uczestnictwa kolejnych 120 osób. Niestety podczas nabożeństw musimy mieć osłonięte usta i nos maseczką, apaszką, chustka... Podchodząc do Komunii odsłaniamy na chwile usta by móc przyjąć Pana Jezusa. Jeśli wypadł by w tym czasie pogrzeb, to w kondukcie żałobnym na cmentarz może przejść 50 osób.

Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci komunijnych we wtorek po mszy o 17.00

Rodziców dzieci rocznicowych zapraszam na spotkanie w niedziele 24 maja po mszy o 9.00

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template