logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Świętej Rodziny- 31.12.2017r. 

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: jutro Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od 16.00. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia pańskiego, czyli Trzech Króli. To dzień obowiązkowego udziału we Mszy św. Nasi ministranci przygotują na Trzech Króli kadzidło i kredę i jak przed rokiem zarobią sobie w ten sposób na wycieczkę. 

2. Dziś w ostatnim dniu roku kalendarzowego podsumujmy najważniejsze wydarzenia w naszej parafii. Gościliśmy księdza biskupa Wojciecha na wizytacji kanonicznej w parafii, w szkole, na cmentarzu. Wizytacja została przez księdza Biskupa oceniona bardzo pozytywnie. W tym mijającym roku ochrzciliśmy w naszym kościele trzydzieści troje dzieci. Dwadzieścia siedem par wzięło ślub kościelny, a dwadzieścia pięć  osób pożegnaliśmy odprowadzając na nasz parafialny cmentarz. Przyjęliście w tym roku ponad 28 tysięcy Komunii Świętych, blisko 120 osób przyjęło sakrament namaszczenia chorych.  Od strony materialnej udało się w 2017 roku wyciąć kolejną część drzew na cmentarzu i posadzić nowe świerki wokół parkanu, dokończyć remont wnętrza plebanii, na co wydaliśmy około 65 tyś. Najważniejszą inwestycją było odnowienie głównego ołtarza. Na koniec roku w kasie parafialnej mamy blisko 19 tysięcy zł, a więc jesteśmy na plusie. A po zakończonej kolędzie zapłacimy ostatnią fakturę za remont ołtarza, tj około 35 tysięcy. W tym roku chciałbym abyśmy kontynuowali renowacje ołtarzy. Część wniosków na sfinansowanie tej inwestycji już złożyłem, a niebawem złożę kolejne, gdy tylko rozpocznie się nowy nabór. 

3. Otrzymaliśmy program pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorie. W terminie 17 – 24 sierpnia 2018 r. Koszt 1700 zł + 200 euro. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na folderach w zakrystii.

4.  Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

wtorek godz. 10.30 - Małgorzatów 

środa godz. 8.30 – Zawady

czwartek godz. 10.30 –  Zawady Kolonia

piątek godz. 10.30 – Kaliszki

W przyszłym tygodniu w poniedziałek Dziurdzioły od strony szkoły.

5. W sobotę 6 stycznia w święto Trzech Króli o 18.00 w CAK-u w Boguszycach koncert kolęd i pastorałek. Wstęp wolny.

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template