logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  22 lipca 2018 r. - XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś po każdej mszy świętej z racji zbliżającego się święta świętego Krzysztofa poświęcenie pojazdów. Jak co roku ofiarami, które złożymy przy tej okazji możemy wesprzeć naszych polskich misjonarzy, którym organizacja Miwa Polska finansuje środki transportu. Poświęcenie jak zawsze przed główna bramą kościoła.

2. Rozpoczynają się tradycyjnie w lipcu zapisy na ŁPPM (pieszą pielgrzymkę z Łowicza na Jasną Górę). Przypomnę, że nasza parafia należy do grupy brązowej, wraz z całym dekanatem Rawa Mazowiecka, Lubochnia, Biała Rawska i Nowe Miasto. Zachęcam szczególnie młodzież by rozważyła taką formę rekolekcji w drodze.

3. W związku z nasilającymi się próbami wyłudzeń pieniędzy od osób samotnych i starszych, policja z naszej komendy powiatowej przypomina, że nigdy nie prosi o wypłacanie pieniędzy z konta i przekazywanie ich funkcjonariuszowi. Jeśli ktoś podający się przez telefon za pracownika policji, prokuratury, banku, CBŚ lub innych służb każe nam wypłacić pieniądze z konta, to powinniśmy to natychmiast zgłosić się na policję, udając się bezpośrednio na komendę lub dzwoniąc ale z innego telefonu niż ten, na który dodzwonili się do nas przestępcy, ponieważ znane są przypadki, że byli podłączeni pod telefon, na który dzwonili. Jeśli z kolei ktoś informuje nas o wypadku kogokolwiek z naszej rodziny i prosi w związku z tym o pieniądze, to również taki fakt należy zgłosić na policję, ale nie po przekazaniu tych pieniędzy lecz przed ich przekazaniem.

4. Ponieważ w najbliższym czasie rozpocznie się wreszcie wycinka drzew na cmentarzu, proszę aby z grobów, które są pod akacjami zabrać szklane znicze lub wazony, aby nie uległy przypadkowemu zniszczeniu.

5. Osoby wyjeżdzające w sierpniu do Medjugorie i Chorwacji zapraszam na spotkanie informacyjne przed wyjazdem, które odbędzie się w niedzielę za tydzień 29 lipca po mszy o godz. 9.00 w naszym kościele.

 

 

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template