logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –   XX Niedziela Zwykła  – 18 sierpnia 2019r.

1. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za przeżycie naszego parafialnego odpustu. Za wspólna modlitwę. Procesję. Waszą liczną obecność. Jak również za kwiaty do kościoła. Już od wielu lat kwiaty na naszą sierpniowa uroczystość ofiarowują Państwo Szymczak z Zawad. Bóg zapłać.

2.  Zakończył się remont organów i konserwacja dachu i ścian zewnętrznych kościoła i dzwonnicy. Za remont organów zapłaciliśmy 51 800 zł. Za konserwacje gontu i szalunków zewnętrznych 47 150 zł. Organy bez większego remontu powinny nam teraz służyć przez jakieś 25 – 30 lat. O goncie na dachu będziemy musieli myśleć za 5 – 6 lat. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na parafię, bo dzięki temu te inwestycje są możliwe do realizacji. Odbiór częściowy ołtarza bocznego odbędzie się pod koniec sierpnia lub na początku września w pracowni w Toruniu, a gotowy powinien wrócić do kościoła jesienią. 

3. Starosta Rawski oraz Burmistrz Rawy Mazowieckiej zapraszają na dożynki powiatowe, które w tym roku odbędą się w Rawie Mazowieckiej w niedzielę 25 sierpnia. Rozpoczęcie dożynek Mszą św. Godzinie 11.30 w dużym kościele w Rawie. Dalsza część obchodów na zamku w Rawie. Dożynki zakończą się występami i koncertami znanych i lubianych wykonawców.   Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze 31 sierpnia – 1 września.

4. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony zorganizujemy w tym roku w niedzielę 8 września. 

5. Kalendarze ścienne wydane przez naszą diecezję są już do nabycia w zakrystii i kancelarii w cenie 5 zł. Ponieważ rok 2020 będzie 100-tną rocznicą urodzin Jana Pawła II, kalendarz zawiera piękne zdjęcia naszego świętego Papieża.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii księdza Mirosława Wąsiewicza z Ukrainy. Ks. Mirosław podzieli się z nami radościami i troskami swojej pracy, a my będziemy mogli Go wesprzeć po mszach świętych ofiarami do puszki.

 

|  2019  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template