logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –     V Niedziela Zwykła  – 9 lutego 2020r. 

1. We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Niech nasi chorzy i starsi w tym dniu będą przez nas szczególnie otoczeni pamięcią i życzliwością.

2. Koła Gospodyń Wiejskich z Boguszyc i Garłowa serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Boguszyckie Ostatkowanie. Ta integracyjna impreza odbedzię sie w CAKu w sobotę 22 lutego od godziny 18.00. W programie między innymi: zespół spiewaczy z Boguszyc, Filip Kiedrzyński, przedstawienie “Ostatki boguszyckie”, zespół bębniarski “Drum Lovers”, zespoł “Marzenie” z Regnowa. Nie zabraknie słodkich smakołyków i wspólnego biesiadowania. Plakat z zaproszeniem wisi w gablocie.

3. Niebawem odwiedzać nas będą nasi sołtysi z nakazami podatkowymi. Będzie to również okazja do przeprowadzenia zbiórki na wymianę chodnika wokół naszego kościoła. Jeśli będziemy w stanie to przypomnę, że do pokrycia kosztów tej inwestycji potrzeba około 100 zł od rodziny. Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie może złożyć takiej kwoty to oczywiście będzie mógł tę składkę przynieść do zakrystii lub kancelarii. Podczas spotkań kolędowych nikt nie skrytykował do mnie pomysłu tej zbiórki a więc ufam, że i naszym sołtysom nie dostanie sie teraz reprymendy słownej, że przyszli po pieniądze na kościół. Jeśli ktoś postanowi nie dać, to niech to uczyni grzecznie, bez niepotrzebnych przykrych słów. Dla przejrzystości zbiórki prosze państwa sołtysów o listę, aby nikt nie podejrzewał nas o jakąkolwiek nieuczciwość.

4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii wraz z rodzicami na Mszy o 9.00.

5. Trwa okres rozliczania podatku za ubiegły rok. Można jak co roku przekazać 1% podatku na dobry cel. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował którą organizację porzytku publicznego chce w tym roku wesprzeć, to zachęcam do sięgnięcia po ulotkę Caritas, wyłożoną na parapetach okiennych przy wyjściu, na której znajdziemy niezbędne dane do przekazania 1%. Przypomnę, że mogą to uczynić także emeryci i renciści, i choć Ich 1% nie będzie duży, to jednak liczy się każda złotówka jaką na wybrany cel przekazujemy.

6. Wspólnota rodzin katolickich Domowy Kościoł zaprasza na bezalkoholowy bal karnawałowy, dla par lub całych rodzin z dziećmi, który odbędzie się w sobotę 22 lutego w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym "FOKUS" w Skierniewicach przy ul. Sobieskiego 20.  Wpisowe: dorośli 120 zł, młodzież 80 zł, dzieci 40 zł. Zapisy odbywają się do 15 lutego u następujących osób:

Danuta Gajek - tel. 609 846 286,

Mirosław Sikora - tel. 509 729 278

Piotr Bibik - tel. 601 365 395

7. Zostały ostatnie 2 miejsca na nasz wiosenny wyjazd do Lwowa. W dniach 14 – 17 kwietnia. Koszt 990 zł. Obowiazkowy będzie tym razem paszport. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Lub telefonicznie pod numerem 604245030.

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template