logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu – Wigilia - 24.12.2017r. 

1. Dziękuję za pomoc w świątecznej dekoracji naszej świątyni. Zarówno dorosłym jak i młodzieży. Cieszę się, że można na Was liczyć w każdej sytuacji. Dziękujże za choinki panu Ćwiertnioraz i państwu Jedlińskim oraz panu Pawłowi Górajowi z Zawad za wykonanie szopki.

2. Dziś z racji czwartej niedzieli miesiąca podpisy do indeksów zbierają kandydaci do bierzmowania.

3. W czwartek został ponownie zawieszony główny ołtarz w naszej światyni. Spędził ostatnie sześć miesięcy w pracowni koserwatorkiej w Toruniu, gdzie poddany został gruntownym badaniom i renowacji. Celem tych działań było przywrócenia maksymalnie pierwotnego wyglądu ołtarza. Okazało się, że niektóre jego elementy nie są oryginalne i nie przedtswiają wartości zabytkowej, jak na przykład marmuryzowane dodatki między podstawą ołtarza a jego zamykaną częścią. Decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków z Łodzi te niezabytkowe elementy zostały usunięte. Figury Stanisława i Wojciecha są oczywiście zabytkowe, ale zostanie wyznaczone nowe miejsce w kościele na ich ekspozycję i w ciągu miesiąca będą znów z nami. Dotychczasowy koszt renowacji to 185 700 zł. Do końca stycznia pozostanie do zapłacenia około 35 500 zł. Całość głównego ołtarza z figurami Stanisława i Wojciecha wyniesie zatem nieco ponad 220 000 zł. Na tę kwotę składa sie dotacja z trzech wnosków: Ministerstwa Kultury. Marszałka i Urzędu Gminy – razem 160 000 zł oraz wkład własny naszej parafii. W kasie parafialnej mamy na koniec roku około 19 000 zł, a więc część kosztów zostanie pokryta z ofiar kolędowych.

4. Otrzymaliśmy program pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorie. W terminie 17 – 24 sierpnia 2018 r. Koszt 1700 zł + 200 euro. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na folderach w zakrystii.

5. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Bardzo proszę by w miarę możliwości obecni byli wszyscy członkowie rodziny. Jeśli dzieci będą w szkole to niech zostawią zeszyt od religii. Porządek kolędy:

środa godz. 8.30 – Zielone

czwartek godz. 8.30 –  Boguszyce Parcela od pana Brockiego

piątek godz. 8.30 – Soszyce od Ścieków do państwa Skórów

sobota godz. 8.30 – Soszyce od państwa Łopatków do końca

W przyszłym tygodniu we wtorek Małgorzatów

6. Obraz Matki Bożej po odwiedzinach rodzin w Zarzeczu powrócił w tym tygodniu do kościoła, a na Mszy o 12.00  podejmie Go pierwsza rodzina z Księżej Woli.

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template