logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu – 17.12.2017r. 

1. W  środę w naszej parafii adwentowy dzień skupienia i spowiedź przed Bożym Narodzeniem. Msze święte o 9, 12 i 17. Nauki głosił będzie ks. Robert Sumiński z Sochaczewa. Spowiedź 15 – 20 minut przed każdą Mszą. Dzieci mają naukę o 16.30, a następnie spowiadają się i uczestniczą we mszy o 17.00. Nie odkładajmy proszę spowiedzi na ostatnie dni przed świętami bo wtedy będzie trudniej skorzystać z tego sakramentu. Można zgłaszać adresy chorych do spowiedzi i Komunii w domu.

2. W imieniu pana organisty dziękuje wszystkim rodzinom naszej parafii, które przyjęły od pana organisty opłatek i złożyły mu ofiarę. Jeśli kogoś nie było w domu, to opłatek można jeszcze otrzymać w zakrystii.

3. Za tydzień ostatnia niedziela adwentu i jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zwyczajowo pościmy, choć nie jest to post nakazany ale zwyczajowy. Podobnie jak w każdą niedzielę, obowiązuje nas uczestnictwo we mszy świętej. Pasterka nie będzię mszą niedzielną, ale już mszą z Bożego Narodzenia.  Ogłoszenia świąteczne z planem kolędy na pierwsze dni, podam za tydzień, ale już dziś zapraszam na Pasterkę naszą Scholę, najlepiej z towarzyszeniem akordeonu :)

4. W przyszłą niedzielę po mszy o 7.00 wystąpią w naszym kościele uczniowie z naszej szkoły z przepięknym programem słowno - muzycznym, na temat przeżywania adwentu w dawnej polskiej rodzinie. Bardzo serdecznie zapraszam.

5. Bierzmowani w przyszłą niedzielę powinni mieć swoje spotkanie, ale z racji Wigilii mogą być na dowolnej mszy świętej i zgłosić sie po podpis do zakrystii. Przypominam również, że w indeksach macie obowiązek podpisania spowiedzi adwentowej i proszę w tym tygodniu tego dopilnować.

6. Dziękuję za torby miłosierdzia z darami dla osób ubogich. 11 takich toreb zostało do dziś złożonych w naszej parafii.

7. W środę po zakończonych mszach zostanie do naszego kościoła przywieziony ołtarz główny po zakonczonej renowacji. Na czwartek i piątek przewidziany jest jego montaż. A zatem dopiero w piątek ustawimy choinki i zajmiemy sie dekoracją świąteczną w kościele. Bardzo proszę o pomoc w dekoracji osoby, które na każde święta niezawodnie zgłaszały się do takiej pomocy. Liczę, że nie zabraknie wśród pomagających, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

8. Obraz Matki Bożej po odwiedzinach rodzin w Zarzeczu powróci w tym tygodniu do kościoła, a w przyszła niedzielę podejmie Go pierwsza rodzina z Księżej Woli.

|  2018  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template