logotype

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja  2020 r. 

1.Dzisiejsza czwarta Niedziela Wielkanocna jest tradycyjnie niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej w kościele. Prośmy i my w naszych modlitwach o świętość naszych pasterzy oraz żeby nie zabrakło nam w przyszłości głosicieli Słowa Bożego i szafarzy sakramentów. A może i z naszej parafii Pan Bóg by sobie kogoś upatrzył...? :)

2. W najbliższy piątek w uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Msze święte o 9.00, 12.00 i 17.00. Na koniec Mszy o 12.00 przejdziemy z uroczystą procesją wokół kościoła. Zapraszam serdecznie asystę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Tradycyjnie z racji odpustu przez trzy dni w naszej parafii przeżywamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Od środy do piątku włącznie, między Mszami będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament, byśmy mogli w ciszy spotkać się z Panem Jezusem. Zachęcam do znalezienia czasu na taką indywidualną albo rodzinną adorację.  Niestety z racji wiadomych nie zapraszamy jeszcze gości z zewnątrz. Dlatego na naszych uroczystościach nie będzie dodatkowych kapłanów. Majowe w naszym kościele codziennie o 16.30.

3. Zakończyła się najważniejsza część prac przy wymianie chodnika. Czekają nas jeszcze drobne poprawki i końcowe obmiary. Na razie staramy się nie chodzić po zasianej trawie. Po rozliczeniu całej inwestycji podzielę się z Wami szczegółami tego co i za ile zrobiliśmy. Panu Bogu niech będą dzięki, że podczas prac nie doszło do żadnego wypadku ani też nie pojawiły się żadne niespodzianki mogące przedłużyć nam przebieg prac.

4. Od dwóch tygodni w naszych kościołach podczas nabożeństw może uczestniczyć więcej wiernych. Zasada 1 osoby na 15 metrów kwadratowych oznacza w naszej świątyni możliwość uczestnictwa 20 osób wewnątrz budynku kościoła. Ponieważ mamy w świątyni około 40 ławek, to znaczy, że w co drugiej ławce może ktoś siedzieć. Jeśli taka samą zasadę (1 osoba na 15 m kw.) zastosujemy do placu przykościelnego, to oznacza możliwość uczestnictwa kolejnych 80 osób. Niestety podczas nabożeństw musimy mieć osłonięte usta i nos maseczką, apaszką, chustka... Podchodząc do Komunii odsłaniamy na chwile usta by móc przyjąć Pana Jezusa. Jeśli wypadł by w tym czasie pogrzeb, to w kondukcie żałobnym na cmentarz może przejść 50 osób.

 

 

 

|  2020  Parafia Boguszyce  |  wykonano dzięki globbers joomla template